Dokonalá pleť za 60 sekund? Vyzkoušej radu od známé estetičky

Patříš mezi ty nešťastníky, kdo se nenarodil s dokonale hladkou, jasnou a zářící pokožkou? A už jsi slyšela o 60sekundovém pravidle, kterým žije celý internet? Jedná se o metodu mytí obličeje po dobu jedné minuty. Ti, co metodu vyzkoušeli, jsou nadšeni. Kdo s tím vlastně ale přišel a proč zrovna 60 sekund?

Věnuj jednu minutu čištění své pleti

Tato metoda čištění pochází od estetičky Nayamka Roberts-Smith z LABeautyologist, která svým followerům na sociální síti Twitter radí, aby si svůj obličej myli po dobu 60 sekund, aby čisticí prostředky mohly skutečně proniknout do pokožky.

„Make-up, špína a maz se odstraňují z pokožky mnohem obtížněji, než si většina lidí uvědomuje,“ uvedla v jednom rozhovoru Nayamka Roberts-Smith. „Je nejenom potřeba dát čisticímu prostředku šanci rozložit a rozpustit špínu a starý make-up. Ale 60 sekund vás také přiměje věnovat pozornost vaší pokožce a tomu, co děláte. Jako byste si pamatovali čištění kolem okrajů nos, pod bradou a kolem linie vlasů,“ komentovala dále.

Výzva obletěla celý internet

Možná se ti tato technika zdá až příliš primitivní a patří do základní péče o pleť, ale díky velkému počtu zájemců získala na popularitě. A dokonce se pyšní svým hastagam # 60secondrule a nespočtem následovníků, kteří na ni nedají dopustit.

A jaké jsou zkušenosti?

Na sociální síti Reddit se jedna uživatelka podělila se svou zkušeností. „Tuto techniku používám asi měsíc a všimla jsem si, že se mi na čele ztratily veškeré hrbolky. Struktura pleti je také měkčí a jasnější. Stále však věřím v tzv. dvojí čištění, kdy nejdříve pomocí prostředků na bázi oleje odstraním make-up a poté pomocí jemného čistícího produktu opláchnu zbytek nečistot.

To ale znamená, že bych měla strávit dohromady dvě minuty čištěním. Proto jsem každé čištění rozdělila na 30 sekund – pouhými konečky prstů jsem si jemně masírovala obličej odstraňovačem make-upu a dalších 30 sekund jsem odstraňovala zbytek nečistot.

Dva týdny jsem se mé pleti takto věnovala – a upřímně mohu říct, že má pleť je klidnější, méně červená a jasnější. Kůže se mi radikálně nezměnila, ale já tam rozdíl vidím.

Díky poctivému mytí obličeje se ti pleť odvděčí

K této technice se také vyjádřila dermatoložka Mona Gohara z Yale, která tvrdí, že rozhodně mytí obličeje po dobu jedné minuty nezabrání tvorbě akné, protože to už má každá z nás v genech. Ale také poznamenala, že rozhodně toto dlouhé mytí pokožce prospívá tím, že ji dokonale vyčistíš, což je důsledkem kvalitnější pleti.

Ovšem dej si pozor, abys pleť masírovala velmi jemně, mohlo by dojít k jejímu podráždění.

Zdroje: Twitter

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu