Dáša (14): Miluji tanec a zpěv, do svého vysněného souboru jsem se ale nedostala, protože nejsem dost hezká

Už od malička tancuji a věnuji se i zpěvu. U nás ve městě máme vyhlášený soubor zaměřený právě na tanec, zpěv a divadlo. Vždycky jsem se do něj toužila dostat, hodně a tvrdě jsem trénovala a těšila jsem se, až budu moci jít konečně na konkurz.

Berou dívky až od dvanácti let a já tancuji od svých čtyř. I když jsem podala skvělý výkon, zájem byl obrovský – a nakonec rozhodl vzhled. Prý jsem talentovaná, ale nejsem dostatečně hezká.

Proč nejsem hezká jako ostatní holky?

Už ve školce se mi děti smály, že jsem ošklivé káčátko. Já jsem si sama nikdy nepřipouštěla, že jsem ošklivá, a na každého, kdo mi to říkal, jsem jednoduše kašlala. Věnovala jsem se svým koníčkům, které jsem vždycky milovala a nekoukala jsem na ostatní. Nikdy by mě nenapadlo, že pro mě jednou vzhled bude skutečně tolik důležitý.

Když jsem nastoupila do školy, začala jsem si všímat, že nevypadám stejně jako ostatní holky. Často jsem se maminky ptala, proč nejsem tak hezká jako ostatní děvčata, ale ona mě vždy ujišťovala, že každý jsme jiný – a já jsem krásná jen jiným způsobem. To mi na nějakou chvíli stačilo, nic mi nechybělo, měla jsem své kamarádky a oblíbený tanec. Zpívala jsem i ve školním sboru, ale je pravdou, že i během tanečního vystoupení i během zpívání jsem vždycky stála někde vzadu.

Čtěte také: Laura (13): Rodiče mi dovolili mít kočičku. Mělo to ale jeden háček.

Nepostupuješ, nemáš na to obličej

Ve městě máme soukromý a velmi úspěšný soubor, který objíždí se svými vystoupeními celou republiku. Mým snem bylo se tam dostat od doby, co jsem začala tancovat a zpívat. Přihlásit jsem se ale mohla až loni. Dřela jsem a každý den jsem poctivě trénovala, konkurzem jsem v prvním kole prošla hladce a svému snu jsem byla zase o kousek blíž. Pak ale přišla obrovská rána. Přihlásilo se tolik dívek, že v druhém kole bylo hodně těsno a bylo jasné, že pouze talent nerozhodne.

Verdikt jsem se dozvěděla docela drsným způsobem, řekli mi, že nemůžu postoupit, protože nejsem dostatečně hezká, a tak bych nevynikala mezi ostatními členy. I když mám talent, odmítli mě jen kvůli vzhledu, a to mě hodně trápí, ale nevzdávám se a tancovat budu dál.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu