Co si přát na Vánoce? No přece zvíře. Tyto patří mezi nejoblíbenější

Začíná pomalu doba, kdy můžeš začít uvažovat nad tím, co by sis pod stromečkem přála najít. Chtěla bys parťáka do pohody i nepohody, někoho, kdo tě bude provázet na každém kroku a o koho se budeš věrně starat? Přej si zvíře. Tito mazlíčci patří mezi nejoblíbenější u nás v Česku.

Morče se dožívá až 7 let

Přeješ si aktivního domácího mazlíčka, kterého si můžeš dle libosti tulit a hrát si s ním? S morčetem se nikdy nebudeš nudit! Na rozdíl od králíka je to totiž pořádný všetečka a stále něco prozkoumává. Krmí se zrním a senem a nepohrdne ani čerstvými listy pampelišky nebo jiné trávy.

Morčata žijí zhruba 7 let, takže tě provedou kusem života. Tento parťák je skvělý pro chov v pravidelně čištěném prostorném akvárku nebo ve velké kleci. Když si ho necháš běhat po pokojíku, možná si svými zuby „přečte“ nějaký ten tvůj sešit, takže pozor na to. Přeci jen se jedná o hlodavce.

Rybičky udělají mnoho parády

Nemáš v plánu si pořizovat zvíře, co nechává bobky a moč na koberci? Tak v tom případě si přej rybičky! Nádherná a harmonická podívaná se může odehrávat i ve tvém pokojíčku. Uklidnění zaručeno! I chov rybiček se může stát dokonalým uměním – aby sis pořídila rybky, které budou spokojené, je třeba volit druhy, co mají rády stejné požadavky na světlo, krmení nebo třeba na množství okysličené vody.

Některé druhy se nesnesou vůbec – a mohly by se požírat! Dostatečně velké akvárium pak budeš pravidelně, alespoň jednou týdně, udržovat. A úžasná podívaná je na světě! Jediný zvuk, který uslyšíš, je motorek vodního filtru.

Malý papoušek tě potěší svou veselostí

Toužíš po opeřeném kamarádovi, co by ti dělal společnost, a kromě štěbetání i občas zazpíval? Vyzkoušej třeba andulku. Bude potřebovat prostornou klec a dostatek denního světla, a nejlépe se jí bude dařit, když bude mít ptačího kamaráda. Andulky se velmi rády druží a prospívá jim, když jsou chovány v páru nebo skupince. Tak se skvěle zabaví i v případě, že zrovna nebudeš doma.

Nepřehlédněte: Ježek bělobřichý: Nenáročný domácí mazlíček, kterého si zamiluješ.

A jak můžeš s andulkou trávit čas? Třeba ptačím výcvikem, kdy jim budeš po místnosti umisťovat zrníčka dobrot. Připrav se ale i na to, že andulka bude mít chuť hopsat v kleci nebo si prozpěvovat i ve chvíli, kdy se budeš potřebovat dospat. Je to prostě kus přírody ve tvém pokojíčku.

Králíček je tichý společník

Přeješ si zvířátko, co tady bude kdykoliv budeš mít chvilku času, ale nebude tě rušit svými hlasovými projevy? V tom případě je pro tebe králíček jasnou volbou. Zakrslá plemena jsou opravdu malá a dokáží zpříjemnit život i v malém panelákovém pokojíčku. Nachystej si prostornou klec, dostatek sena, vždy čistou podestýlku a něco dobrého ke chroupání – a srdce nového kamaráda je tu pro tebe.

Už víš, co si budeš přát?

Autorský text | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu