Bolest v krku nás může sužovat i v létě. Jak na ni vyzrát?

Ten, kdo si myslí, že nemoci se lepí na člověka jenom během zimních měsíců, se velice mýlí. Nemoci nás mohou napadnout i během letních horkých měsíců. Zejména ustavičné změny teplot a neustále se měnící počasí není pro lidský organismus nic dobrého. Kromě klasických onemocnění, jako jsou chřipky nebo angíny, nás může napadnout jen obyčejné, ale velice nepříjemné nachlazení, pod něhož spadá také bolest v krku. Bolest v krku se však nepřipouští v případě, že máte jet brzy na dovolenou. Doporučujeme proto zahnat bolest v krku s pomocí babských rad.

Co to vlastně je bolest v krku? Pokud hovoříme o bolesti v krku, hovoříme většinou o příznaku nějakého onemocnění, není to nemoc jako taková, je to spíše zmiňované nachlazení. Bolest v krku lze popsat jako pálení nebo škrábání v krku, což je často doprovázeno silnou bolestí při polykání. Při bolesti v krku jsou také často zvětšeny krční uzliny a pociťujeme mimo jiné i „knedlík“ v krku.

Příčinou bolesti v krku bývá často bakteriální nebo virová infekce, jejíž průběh však většinou rychle odezní. Abyste s bolestí v krku nebojovali dlouho a s pomocí farmaceutických výrobků, které jsou více na škodu než k užitku, přinášíme vám babské rady, které na bolest v krku jednoznačně zaberou.

Tvarohový zábal pomůže

Tvaroh jakožto mléčný výrobek v sobě ukrývá celou řadu zdraví prospěšných látek. Látky obsažené v tvarohu například skvěle bojují s bolestí v krku, proto si z tvarohu udělejte tvarohový zábal. Stačí, když tvaroh rozetřete na igelitový pytlík, který následně položíte na šátek, jenž ovážete kolem krku.

Kam tvaroh nemůže, tam česnek pomůže

Věděli jste, že česnek je přírodní antibiotikum? Česnek ulevuje nejen od bolesti v krku, ale mimo jiné zatočí i se zákeřnou angínou nebo s jinými onemocněními. Stačí, když budete jíst pokrmy, v nichž se česnek ukrývá.

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT