Beata (15): Platonická láska mi zničila pohled na další kluky. Kterého z nich si vybrat?

Beata se zamilovala do Jindřicha před rokem, když spolu trávili čas během atletického mítinku. Jindřich sice její lásku neopětoval, ale každý večer jí psal na sociálních sítích. Jak se tento nerovný vztah promítl do jejích dalších vztahů s kluky, a jak to nakonec dopadlo?

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Vysněný Jindra

Jindra je Beáty vysněný ideál. Kluk, který nezkazí žádnou legraci. Sportovec, který není namyšlený a dokáže táhnout za jeden provaz ve chvílích, kdy potřebuje jeho tým podporu. Žádný sebestředný šampónek, jako většina jeho vrstevníků. Jindra je zkrátka dokonalý. Alespoň v očích Beaty, která se do něj zamilovala již více než před rokem. Od té doby spolu sice tráví času během různých mítinků a soutěží, ale osobně se dále nebaví. Něco jiného nastává večer, kdy má Beata čas na sociální sítě.

Je to láska, nebo není?

Večer se Beata má možnost podívat na své oblíbené sociální sítě, a jako každý den, i dnes ji na první pohled zaujala Jindrova zpráva. Vlastně jde jen o komunikaci s kamarádem, ale copak vám kamarád píše, že bude fajn, až se zase uvidíte na dalším tréninku? Nebo se snad kamarád zajímá o to, jaký máte názor na jeho oblíbenou skupinu? Beata prostě propadla Jindrovu kouzlu a nedokáže jej dostat z hlavy. Proč jí píše? Proč se o ni tolik zajímá? Kdo se v tom má vyznat?

Tváří v tvář

Konečně nastal den D – sportovní den školy. Věděla, že tam bude. Ona hrála za svou třídu volejbal právě proti o dva roky starším holkám z jeho třídy. Byl na tribuně. Samozřejmě. Nemusel dělat nic jiného, jen na ni prostě a jednoduše koukat svým jedinečným sladkým a klidným pohledem. Neuměla se soustředit, a chvíli jí trvalo, než se dostala do hry. Sice je starší holky porazily, ale žádná nakládačka to nebyla, a Beata byla na svůj výkon hrdá. Objevil se i Jindra. Nenápadně prošel okolo a říkal: „Byla jsi dobrá.“ Srdce jí poskočilo radostí.

Nekonečný zmatek!

Beata je sice ráda, že má v srdci svého Jindru, ale do jejího života to přináší taky pořádný zmatek. Má o ni totiž zájem jeden starší kluk ze třeťáku, který jí básničky. Chvíli s ním „chodila“ – vodili se za ruce po škole, dali si pusu. Ale Beata si nebyla jistá, zda je Honza pro ni ten pravý. A tak se s ním rozešla. Nedávno našla jednu básničku ve skříňce na oblečení a viděla, jak Honza pozoruje její reakci. Básnička byla nádherná.

„Já miloval tvé zlaté vlasy,

ty srdce mé však zlomila jsi.

Mít tak aspoň kousek z té tvé něžné krásy,

snad odešly by navždy všechny mé zlé časy.

Ani nevíš, jak moc chtěl bych tě mít zpátky!

Milovat však můžu jen tyhle divné řádky.“

Její tvář se zalila slzami. Nevěděla, co si o tom má myslet. Proč nedokáže myslet na Honzu, a místo toho stále přemýšlí o tom, jak krásné by bylo číst tyhle řádky od Jindry…? Proč ji Jindra nepozve někam ven? Je tak zmatená a bezradná. Ukryla si tvář a šla se svěřit spolužačce. Nechtěla vidět Honzovu tvář plnou očekávání.

Zamotanec rozmotaný

Jindra neměl ve skutečnosti ani tušení, jak moc je pro Beatu důležitý. Vše se vystříbřilo až před Vánoci, kdy na chodbě měli společné zpívání koled. Celá škola se sešla, a Jindra se objevil v blízkosti Beaty. Ta se s ním ale nechtěla bavit. Už byla tak moc unavená z věčného trápení. Každý večer jí psal, ale ve škole ji nijak nevyhledával, ani nevyjádřil, co vlastně cítí. Už toho měla plné zuby a s Jindrou nechtěla mít co do činění. Ještě méně před Vánoci, kdy si každý přeje klid a pohodu. Nereagovala na jeho pozdrav ani na otázky. Byla skutečně smutná.

Jindra se doptal jejích kamarádek, co se s ní děje, a došlo mu, jak velkou chybu dělal. Vůbec si nevěřil, že by u ní někdy mohl mít šanci. Nebylo co řešit. Konečně jí řekl, že pro něj znamená vysněnou holku, která nikdy nezkazí žádnou legraci. Že je pro něj úžasná kamarádka a že ji má moc rád. Konečně se vše vysvětlilo, a dlouhé měsíce, kdy se Beata trápila, byly konečně u konce. Dodnes Beata lituje toho, že Jindrovi neřekla rovnou, co k němu cítí. Ušetřila by si spoustu trápení.

Beata a Jirka dnes nadšeně reprezentují školu v atletice a sestavili smíšené školní volejbalové družstvo, které spolu tráví čas po škole a trénuje pro radost na léto, kdy budou pořádat turnaje na hřišti vedle koupaliště. Konečně spolu chodí a snaží se, aby k sobě byli upřímní.

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu