Barevná typologie a celebrity, které z nich se podobáte vy?

Barevná typologie je teorie, podle které náš šatník i styl líčení podléhají určitým zákonitostem. I když jedni tvrdí, že jde, o holý nesmyl, jiní se tím řídí a nedají na barevnou typologii dopustit. Inspirujte se u celebrit a porovnejte, které z nich se podobáte nejvíce vy.


Každý je jedinečný, i když…

Podle metody barevné typologie se můžeme rozdělit do čtyř základních kategorií, které jsou pojmenovány podle ročních období. Pokud se chceme do jedné z těchto skupin zařadit, musíme se podívat na svou barvu očí, pleti a vlasů. Podle toho se budeme orientovat. Připadá vám to zajímavé? Tak čtěte dál a zjistíte nejen to, jestli jste zimní, podzimní, jarní nebo letní typ, ale také to, které ze známých osobností se podle této teorie skutečně podobáte.

Jaro

Do této kategorie patří ženy, které mají pleť úplně světlou až průhlednou. Pleť může být s lehkým nádechem ruměnce nebo zlatavá s nepatrným žlutým podtónem. Ženy s velmi světlou pletí se rychleji a častěji červenají, ženám se zlatavým a žlutým odstínem rychleji naskakují pihy a znaménka krásy. Oba tyto typy se rychleji opalují na sluníčku, ale také spalují. Vlasy jsou v tomto případě od přírody zlatavé, blonďaté, medové nebo zlatavě-kaštanové. Oči mívají barvu nazelenalou, šedivě-zelenou, výrazně modrou nebo zlatavě hnědou.

Podle barevné typologie vám v oblékání i líčení budou slušet barvy ve všech odstínech zelené, barva lososová, meruňková, korálová, béžová, krémová, karamelová nebo zlatá. Slavné ženy, které do této kategorie spadají a rozhodně ví, že jim oblékání i líčení podle typologie barev sluší, jsou – herečka a modelka Kate Bosworth, herečka Sienna Miller a herečka Keira Knightley.

Léto

Pokud má vaše pleť mléčně bílý, lehce olivový nebo chladný s nepatrně modrým podtónem odstín pleti – budete spadat do této kategorie. Pihy i znaménka krásy jsou v tomto případě šedivě-hnědá a při opalování získává kůže studené hnědé zabarvení. Vlasy jsou velmi světlé až bílé nebo světle hnědé, ale s popelavým studeným podtónem. Oči mají barvu šedivou, šedivě-modrou, studeně zelenou a ve výjimečných případech do hněda.

Barvy pro oblékaní i líčení volte v tomto případě studené a pastelové – bledě modrou, šedivou a bílou, stříbrnou, perleťovou, jemně levandulovou, všechny odstíny denimu a všechny odstíny růžové i červené. Osobnosti, které umějí svůj typ vynést ve společnosti na jedničku, jsou – herečka Kirsten Dunst, herečka Renee Zellweger nebo herečka Drew Barrymore.

Podzim

Barva pleti je v tomto případě bílá až po zlatou s velkým množstvím pih na tváři. Kůže je velice citlivá na sluneční paprsky, velmi rychle se spálí a potřebuje větší ochranu při slunění. Vlasy mohou být ve všech odstínech měděné, zrzavé nebo kaštanové. Oči jsou hodně výrazné barvy, zejména průzračně modré, zlato-hnědé nebo jantarové.

V oblékání i líčení sáhněte po teplých barvách podzimu a zemitých tónech. Slušet vám bude teplá modrá, smaragdová, tyrkysová, žlutá, okrová, khaki, tmavě fialová, oranžová nebo tmavě červená. Mezi slavnými ženami, které do této kategorie spadají, jsou – herečka Cynthia Nixon, herečka Marcia Cross a také herečka Julianne Moore.

Zima

Pleť má barvu porcelánovou nebo tmavší olivovou s bledě modrým podtónem. Pihy a znaménka mají barvu šedivě-hnědou. Vlasy mají intenzivní tmavé barvy, od těch kaštanových až po havraní černou. Oči vytvářejí obvykle viditelný až zvláštní kontrast s bělmem a mají barvu ledově modrou, ocelově šedou nebo tmavě hnědou.

Barvy vhodné pro oblékání i líčení by měly být především sněhově bílá, výrazná černá, studená modrá, hluboké fialové odstíny a stříbrná. Chybu neuděláte ani s výrazně růžovou barvou, malinovou nebo bordó. Slavné dámy, které sem patří, jsou – burleskní tanečnice, kostýmní návrhářka, herečka a modelka Dita Von Teese, herečka Christina Ricci a herečka Eva Green.

A které z nich se podobáte vy?

Autor: Katka P.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

StoryMag.cz - aktuálně čte 8 lidí
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 43 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 11 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí
GirlWorld.cz - aktuálně čte 50 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 50 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 17 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 43 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 40 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 11 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 43 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 17 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 8 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 47 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 8 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 43 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 40 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 11 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 11 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 40 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 17 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 17 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 17 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 40 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 50 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 47 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 8 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 50 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 47 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 43 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 47 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 8 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 47 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 40 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 50 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.