Babské rady na bolest hlavy

Bolesti hlavy jsou něco, co sužuje každou ženu. Někdy je důvodem neustále mluvící partner, jindy je na vině migréna způsobená třeba menstruací. Bolesti hlavy samozřejmě často souvisí i s nemocí, která nastupuje nebo se kterou se už bojuje. Velice často se snažíme ukrutnou a velice nepříjemnou bolest zahnat tak, že spolkneme prášek na utlumení bolesti a fungujeme dál. Jenže neustále do sebe vkládat chemikálie v podobě těchto prášků není dobré. Naopak je to spíše špatné. Naučte se tedy bojovat proti bolesti hlavy jinak než třeba s dobře známými růžovými pilulkami, jež jsou k dostání v každé lékárně.  

S bolestmi hlavy se dá opravdu bojovat různě. Jde to třeba s pomocí babských rad. Pojďme si několik takových babských rad prozradit, aby příští bolest hlavy netrvala dlouhé hodiny, ale pár minut.  

Bylinky na bolest hlavy 

Od bolesti hlavy nám mohou ulevit třeba bylinky. Léčivou moc má například bylinky zvaná devětsil lékařský, který se využívá už od středověku. Dokáže uvolnit křeče, také tlumí bolest a uklidňuje. Doporučujeme si však čaj z této bylinky koupit v lékárně, nevyrábějte si ho doma. Důvodem by totiž mohlo být to, že byste si do čaje přidali jedovaté části, které devětsil má. Kvůli vašemu zdraví si tak raději kupte devětsilové produkty v lékárně.  

Babské rady na bolest hlavy 

Nikdy není pozdě na to, abyste vyzkoušeli babské rady. Mnohé z nich opravdu fungují, a to dokonce rychleji než jakékoli jiné léky. Na bolest hlavy třeba pomáhají syrové brambory, které si nakrájíte na plátky a dáte si je na čelo a na spánky. Pomoct mohou mimo jiné i obklady z čerstvé okurky nebo silný čaj připravený z majoránky.  

Osvědčené je také střídání tepla. Udělat si jakousi šokovou terapii, která vyžene bolest hlavy. Chvilku si na šíji pouštějte teplou vodu, za chvilku zase studenou.  

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT