Co kluci na holkách prostě nikdy nepochopí? Tohle jsou věci, nad kterými každý kluk kroutí nevěřícně hlavou.

Jistě, my, holky, taky občas naprosto nechápeme, jak se ti kluci chovají. Jenže ruku na srdce, my jsme daleko složitější než všichni kluci dohromady. Záleží nám na maličkostech, pro krásu jsme ochotné udělat téměř cokoliv a na klucích nám vadí sebemenší chybička, protože my ji zkrátka považujeme za velmi důležitou. Holky umí dělat hned několik věcí najednou, i když žádnou nedotáhnou tak úplně do konce. To kluk zvládne jen jednu, za to si dá práci s tím, aby to bylo pořádně. Na některé věci kluci prostě nemají buňky a nepochopí je nikdy. Které to jsou? Určitě, nám dáš za pravdu.

Když ale já nemám co na sebe

Která holka někdy nepronesla tuhle větu před svou skříní, která je plná k prasknutí. Když tohle kluk vidí, jde do kolen. Ta představa, že máme plnou skříň věcí, ale přesto se nemůžeme hnout z místa, protože nevíme, co si obléknout, je nikdy nepřestane udivovat. Přitom je to tak prosté. Věci ve skříni sice máme, ale ty se nehodí zrovna pro tuhle příležitost, nic s ničím neladí pořádně k sobě nebo jsou to kousky zkrátka už okoukané. Nehledě na to, že většina těch věcí je na doma nebo je schováváme na své „hubenější období“, jak typické. Zatímco kluk si na sebe dá první tričko, které zrovna doma potká a nic víc neřeší. Jak prosté.

Ach jo, jsem tlustá, že?

Jakmile holka pronese tuto větu, vždy čeká, že jí její kluk odpoví: „Ne, miláčku, to víš, že nejsi tlustá. Naopak moc ti to sluší, jsi úžasná.“. Je úplně jedno, co si myslí nebo jak to ve skutečnosti opravdu je. Většinou každá holka pozná, že má nějaké to kilo nahoře ale určitě to nechce slyšet od svého kluka. A tak proč se vlastně ptáme? Přesně proto, abychom mohli slyšet tu lživou odpověď, že ty víkendové hody se na naší postavě neprojevily. Takové už prostě jsme. I přesto, že víme, že každý kousek čokolády se na naší postavě odrazí, spořádáme jí na posezení klidně celou tabulku. Vždyť je tak zatraceně dobrá a navíc zažene všechny chmury.

Stovky lahviček s kosmetikou a zmatek v kabelce

Kosmetika a obrovské kabelky narvané k prasknutí. Ať už jde k tobě na návštěvu nebo někam vyrážíte, naprosto pokaždé u tebe vidí nějakou kosmetiku. Doma máš stůl zaskládaný parfémy, na poličce vyskládaná malovátka a po kabelce rozházené od každého trošku. Všechno to potřebuješ, protože to všechno je vlastně na něco jiného, ale všechno je stejně důležité. Tedy alespoň pro tebe. Tohle ani nikdy nechtěj, aby tvůj kluk pochopil. Těm mužským tak nějak vždycky budou stačit tři věci. Kartáček na zuby, sprcháč a deodorant. Jen tak mezi námi děvčaty, ještěže se už naučili konečně používat aspoň ty deodoranty.

Rozepře mezi kamarádkami

Ach, ten dívčí svět. A když se střetnou dvě dívky proti sobě, to je teprve něco. To kluci opravdu nemají. Oni se pohádají, někdy se pošťouchnou, ale vždy si všechno řeknou na rovinu, konflikt si vyříkají a jdou zase dál. A holka? Jakmile se dostane do křížku holčičí přátelství, dějí se věci. Holky jsou přebornice v přetvařování. Umíme se naštvat, dusit to v sobě a pak moc dobrou kamarádku pomlouvat, aby to za dva dny zase mohlo být jako dřív.

Dokážeme se rozzuřit, urazit a po pár hodinách na to zapomenout bez jakékoliv dohry. Když už si něco vyříkáme, říkáme to šetrně a ne na plnou pusu. Vždycky tak kousek zůstane nevyřešený, ale my žijeme dál. Jakmile naštveme svou kamarádku, je nám naprosto jasné, že všichni v okolí budou vědět, co se stalo. Ano, jsme drbny, umíme být pěkně falešné a pomstychtivé. Na druhou stranu, pokud udržujeme skutečné přátelství, vždy se snažíme o to, aby bylo pevné a nejlépe navždy.

Pokud máš doma stále svou sbírku plyšáků z dětství a spíš s nimi ještě teď, věř tomu, že i tohle kluci nikdy nepochopí. Ti patrně už na základní škole zapomenou, s čím si ve školce hráli. Holky zkrátka lpí i na zdánlivých maličkostech, které dělají jejich život o něco hezčí.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu