Vánoční nehty si zvládneš udělat i sama doma. Poradíme ti, jak na to

Vánoce to je období příprav, chystání, uklízení a dolaďování detailů. Při tomhle všem bychom ale my, holky, neměly také zapomínat na sebe. Už jsi přemýšlela o tom, že bys letos mohla zkusit nějakou pěknou vánoční manikúru? Pak směle do toho, je to snadnější než se může zdát. Nepouštěj se do ničeho složitého. V jednoduchosti je přece krása.

Červená je barva Vánoc

I když všude na internetu teď najdeš nejrůznější inspirace na vychytanou vánoční manikúru, držme se pěkně při zemi. Na obrázcích nehty vypadají dokonale a připomínají spíše malé umělecké dílo. Ale upřímně, kdo tohle zvládne udělat sám doma bez pomoci? Nejspíš nikdo. Abys měla krásné vánoční nehty, nemusíš na nich mít nutně namalovaného Santu Clause i se sobem Rudolfem. Postačí úplně obyčejný červený lak. Tedy ne tak úplně obyčejný. Protože jsou ty svátky, vybírej metalické odstíny laků a nebraň se ani třpytkám. Naprostým základem dobré manikúry ale musejí být upravené, zapilované nehty. Pojistit je můžeš ještě bezbarvou podkladovou bází. A hurá, můžeš se pustit do díla.

Neboj se experimentů

A zase ten červený lak. Skvělého efektu dosáhneš také tehdy, když si nalakuješ nehty obyčejným červeným lakem a necháš ho pořádně zaschnout. Poté si vezmi lak zlaté barvy a nejlépe takový, který má matný efekt. Jakkoliv se ti zachce, zakomponuj zlatou barvu do červené. Může jít třeba jen o tečky, proužky ale i ledabylé skvrny. Stejně tak ale můžeš kombinovat jakékoliv jiné dvě barvy. Co třeba sladit nehty s barvou vašeho vánočního stromečku?

Jako dáreček

Co může být snadnějšího než namalovat dvě čárky přes sebe? Takto snadno naznačíš efekt zabaleného dárečku. A vánoční motiv je na světě, bez větší námahy. Zase můžeš kombinovat barvy podle svého vkusu. Použij nejlépe ozdobný třpytivý lak, kterým naznačíš dáreček, stuhy jsou přece slavnostní. Podklad by měl mít tmavší barvu než zdobivý efekt. A nezapomeň čárky naznačit tenkým štětečkem, aby to vypadalo hezky. Pokud nemáš tenký štětec, pomůže ti konec párátka. Čáry maluj jedním rychlejším tahem. Pokud bys jela příliš pomalu, budou vypadat příliš kostrbatě, což by efekt kazilo.

Barevných experimentů se neboj, ale pamatuj, že letos na Vánoce frčí přírodní barvy a především bílá.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu