Vánoce jsou obdobím večírků a oslav. Oslň dokonalým make-upem, který ti vydrží po celou dobu zcela netknutý

Udělat si dokonalý a bezchybný make-up není žádná sranda a pokud chceš, aby ti na tváři vydržel po celý den nebo dokonce i po celou noc a nesmazával se nebo nedělal nevzhlednou a nepřirozenou masku na tvé tváři, musíš se hodně snažit. Samotný výběr make-upu totiž jen nestačí. Nauč se ho i naprosto perfektně nanášet.

Pleť si nejprve připrav

Aby make-up dobře na tvé tváři držel, musíš ji k tomu nejprve připravit. To znamená, dodat jí co nejvíce potřebné hydratace. Jen k dobře hydratované a vyživené pleti totiž může make-up dokonale přilnout. Než tedy budeš chtít make-up na svou tvář nanést, ošetři ji vrstvou pleťového krému a počkej alespoň pár minut, než se zcela stačí vsáknout. Až poté sáhni po make-upu. A dávej pozor, aby si ho nenanášela příliš moc.

Podkladová báze ano, nebo ne?

Ještě před tím, než sáhneš po samotném make-upu, není od věci použít i podkladovou bázi, na kterou make-up mnohem lépe sedne. Ale i s tímto opatrně. Používání podkladové báze by nemělo být pravidlem. Sáhni po ní proto jen v opravdu výjimečných případech, právě například tehdy, když se chystáš na nějakou oslavu nebo jen při zvláštních příležitostech. Má za úkol pokožku zmatnit, což znamená, že pleť i značně vysušuje. V případě, že trpíš na suchou pokožku a často se ti na tváři tvoří malé šupinky, mohlo by ti to spíše uškodit.

Nezbytní pomocníci na závěr

Pokud potřebuješ zakrýt pár pupínků, určitě se o to nesnaž tak, že budeš zdvojnásobovat vrstvu make-upu. To by nadělalo více škody než užitku. Raději sáhni po kvalitním korektoru, který si s nevzhlednými pupínky už poradí za tebe. Make-up pak určitě ještě zafixuj lehkou dávkou pudru, který pleti dodá hezčí a přirozenější vzhled bez jakýchkoliv nedokonalostí. Během večera se ale pokus jeho opakovanému nanášení zamezit, pleť se pak už jen zbytečně zanáší. Nakonec vyzkoušej kouzlo fixačního spreje. Ty umí hotové zázraky a zaručí, že tvůj make-up přežije i hodiny na tanečním parketu.

Užij si vánoční veselí naplno a s bezchybným make-upem.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu