Tipy pro zdravé, krásné a lesklé vlasy

Přidat na Seznam.cz

Vlasy se také velkou měrou podílí na dobrém prvním dojmu, který uděláme při první schůzce či setkání s někým novým. Je proto třeba, abychom o vlasy pečovali a starali se o ně. Bohužel málokterá žena svým vlasům regeneraci dopřává. Jen je žehlí, kulmují a neustále fénují a neuvědomují si, že právě teplo, které z kulmy či fénu fouká, vlasům výrazně škodí. Pokud tedy nechcete, aby vaše vlasy nebyly polámané, nezdravé a bez života, přinášíme vám několik tipů pro zdravé, krásné a lesklé vlasy.


Důležitým krokem ke krásným vlasům je správné mytí

Velice častým důvodem, proč vaše vlasy vypadají tak, jak vypadají, je, že si je špatně myjete. Třeba si je myjete zbytečně často. Odborníci i světoví kadeřníci doporučují vlasy umývat pouze dvakrát do týdne, vlasy tak nebudou zbytečně namáhány. Kromě toho používejte kvalitní vlasovou kosmetiku. Investujte do dražších značek, které jsou však světově uznávanými kadeřníky doporučované a hojně používané. Často obsahují látky pomáhající regenerovat vlasy, které však v jiných nekvalitních produktech z drogerií nenajdeme.

Kromě toho je důležité, abyste své vlasy nechávají po mytí volně uschnout. Nepoužívejte fény, to vede jenom k roztřepeným konečkům či k suchým konečkům vlasů. A místo hustého kartáče si raději pořiďte klasický hřeben, který je k vlasům o něco šetrnější hlavně při česání mokrých vlasů.

Jídlo + pohyb + spánek = zdravé vlasy

To je jednoduchá rovnice. Co skutečně dělá vlasy krásnými? To je jídlo, pohyb a spánek. Bez kvalitního jídla s dostatkem živin, bez dostatečného pohybu a bez dostatku spánku nebudou vlasy vypadat jak z reklamy na kvalitní šampon. Nebudou zdravé, nebudou lesklé, nebudou vyživené a budou vypadávat či lámat se.

Strava by měla obsahovat méně cukru a mouky, za to by měla obsahovat více vitaminů, proteinů a také více železa. Díky pohybu minimalizujete stres ze svého těla, který je často důvodem, proč vlasy ustavičně padají.

Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.