Sváteční dny si žádají i sváteční make-up a oblečení. Jak vypadat u vánočního stromečku jako bohyně?

Za pár dní máme Štědrý večer, a ten je sám o sobě kouzelný. Alespoň v tento jediný den v roce by se každý z nás měl krásně obléknout, učesat a nalíčit, zkrátka se svátečně vyšvihnout a ukázat v sobě bohyni. Poradíme ti, jak ze sebe udělat v tuto magickou noc krásku jakou si zasloužíš být.

Co si obléknout?

Celý make-up by si měl odvíjet od toho, co budeš mít na sobě. Štědrý večer si určitě zaslouží něco víc než rifle a halenku. Jsi mladá, tak si můžeš dovolit prakticky cokoliv, ovšem pozor, tvůj výběr oblečení by měl být rozhodně vkusný. Skvěle vyniknou šaty doplněné o třpytivé detaily, pomoci si můžeš doplňky a krásnou bižuterií. Klasickými černými šaty vůbec nic nezkazíš, doplň je o blyštivé šperky a máš outfit hodný očekávání Ježíška. K Vánocům patří také červená barva, která se skvěle doplňuje bílou. Můžeš tedy zvolit červenou sukni a k ní třeba bílou halenku. A pokud si necháš vlasy rozpuštěné, klidně všechno doplň o santovskou čepičku. Ze skříně ale můžeš vytáhnout prakticky cokoliv, co vypadá jako slušivé sváteční oblečení.

A teď make-up

Nemá smysl zabývat se přílišným výrazným líčením, to patří spíš na večírek nebo na silvestrovskou noc. Pod stromečkem si vystačíš s hezky upravenou tváří, kterou můžeš oživit tvářenkou a lehce nalíčit oči. Neboj se ovšem výraznější rtěnky, která dodává ten správný sváteční punc, zvláště pak pokud je v červeném odstínu. Nejprve nanes na tvář lehkou vrstvu hydratačního krému a chvíli ho nech vsáknout. Poté si nanes tenkou vrstvu make-up nebo BB krému a zakryj korektorem případné nedokonalosti pleti, jako jsou pupínky. Nakonec pleť popraš pudrem a přejdi na oči. Stačí ti stíny v příjemných a lehkých odstínech, pokud se je sladit se svým oblečením. Nakonec udělej pár tahů řasenkou a použij rtěnku, balzám nebo lesk na rty.

A teď se zbývá už jen učesat

Pokud nosíš rozpuštěné vlasy po celý rok, teď je čas na změnu. I jednoduchý, nahoru vyčesaný culík bude vypadat moc hezky, když si na něm dáš záležet. Oživit ho můžeš třeba čelenkou. Moc hezky bude vypadat také dokonalý drdol, který není vůbec tak složitý jak se může zdát, obvykle platí pravidlo, že čím méně se budeš snažit, tím bude výsledek lepší. Začni tím, že si vyčešeš culík a použiješ co nejtenčí gumičku. Kolem té pak obmotej zbytek vlasů a zafixuj pinetkami. Nakonec přestříkej lakem na vlasy. Pokud si troufáš, můžeš si zkusit zaplést i copánky. Francouzský nebo rybí cop vypadají úchvatně, ale chtějí trošku více zručnosti. Francouzské malé copánky se začátečníkům budou lépe plést maličké a jen po stranách hlavy, tak na mě uvidíš a ani nemusíš přesně střídat pramínky, nakonec vznikne originální dílo.

Užij si svátky naplno.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu