Pomluvy neoplácej stejnou mincí, nevyplatilo by se ti to

Určitě i ty ses alespoň jednou v životě setkala s tím, že tě kamarádka pomluvila. Měla jsi vztek a chtěla ses jí pomstít. Tohle je však to nejhorší, co můžeš udělat. Pomluvy plodí jen další pomluvy, a vy si tak navzájem jen zbytečně ubližujete. Místo toho se to pokus vyřešit, aby už příště k takové situaci nedošlo.

Na pomstu zapomeň

Mnoho dívek považuje pomstu za naprosto nejlepší řešení, když zjistí, že je jejich kamarádka škaredě pomluvila. Jenže tím rozdmýchají ještě horší situaci. Akorát se takto dostanou na stejnou úroveň, jakou má ona, a je to naprosto zbytečné. Pomluvy plodí jen další pomluvy a ostatní, kterých se to netýká, se budou dobře bavit na váš účet. Raději se pokus problém řešit jiným způsobem. Například si s ní promluv a zjisti důvod, proč to udělala.

Čtěte také: Nauč se v životě říkat NE. Není to zase tak těžké.

Vyříkejte si to mezi sebou co nejdříve

Tvá kamarádka, o které jsi zjistila, že tě pomlouvá, to možná vůbec nemyslela tak, jak se to k tobě doneslo. Pomluvy totiž fungují naprosto stejně jako tichá pošta. Jeden člověk něco řekne a na konci řetězce je z toho už naprosto něco jiného. Tohle je taky jeden z důvodů, proč bys neměla přecházet okamžitě do protiútoku, ale nejprve bys měla zjistit, jak to opravdu bylo. Ať pak sama nelituješ svého unáhleného rozhodnutí.

Změn kamarády

Někdy se však opravdu stane, že holka, co jsi považovala za svou dobrou kamarádku, tě pomlouvá, kde může. Ani v tomto případě se ti nevyplatí s ní začít bojovat. Raději energii, kterou bys spotřebovala na pomstu, využij k tomu, aby sis našla lepší kamarádku, která tě pomlouvat nebude. Lidé, kteří se o tobě nevyjadřují dobře a nejsou ti ani schopní říct pravdu do očí stejně nestojí za to, aby ses jimi vůbec zabývala.

Kamarádství je mnohokrát složitý vztah, ale nezapomeň na to, že jen pravá kamarádka ti vše řekne do očí. Ostatní jsou pouhé známé, které k životu nepotřebuješ.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu