Novoroční předsevzetí. Proč je zbytečné tlačit se do něčeho, co jsi mohla udělat už dávno?

S novým rokem chce každý z nás většinou nějakou změnu, toužíme po tom, aby ten další rok byl v něčem jiný a samozřejmě nejlépe ještě lepší než ten předchozí. Obvykle tak do něj vstupujeme s novoročním předsevzetím, kterým se sami sobě zavazujeme, že v tom dalším roce uděláme nějakou změnu nebo krok k tomu lepšímu. My ti povíme, proč je to všechno vlastně hloupost a novoroční předsevzetí nemá žádný smysl. Určitě tě ale od něj neodrazujeme, po pár dnech v lednu na to stejně přijdeš sama.

Předsevzetí si můžeš dát kdykoliv aneb kdyby si chtěla, uděláš to dávno

Je nesmysl myslet si, že když si dáš novoroční předsevzetí, bude se ti do daného úkolu chtít více. Přece kdyby jsi chtěla začít cvičit, naučit se anglicky, jíst zdravě nebo tolik neutrácet za oblečení a kosmetiku, udělala by si to už dávno. Motivace je s novým rokem sice silnější, ale ruku na srdce. Kdo z nás to už někdy zkoušel, obvykle to nevydržel déle než do února. Je sice hezké mít do nadcházejícího roku nějaké ušlechtilé plány a věřit, že něco můžeme změnit. Ale to se spíše snažíme jít s davem a myslíme si, že tak budeme úspěšnější – nebudeme. Pokud se nám totiž do něčeho vážně nechce už delší dobu, těžko u toho vydržíme jen, protože začal zcela nový rok.

Pracovat na sobě musíme stále

Vhodný čas na změnu je vždycky a člověk by měl umět na sobě pracovat průběžně a po celý rok. Všechno je jen o tom, jak si to nastavíme my samy. Myslet si, že něco změníme, jakoby lusknutím prstu je naprostý nesmyl. Proto je lepší předsevzetím se raději vůbec netrápit, nezatěžovat si hlavu a naopak si užít vstup do nového roku s úsměvem na tváři a bez starostí. Když budeš chtít něco změnit, začneš totiž klidně i v březnu.

A co se týče diet a cvičení, což bývá asi nejčastější předsevzetí každé z nás? Tak na to se vybodni úplně, protože hubnout stačí až na jaře do plavek.

Autor: Tereza Pospíšilová
zavřít reklamu