Nenech si lhát. Lháře ve svém okolí odhalíš snadno.

Není to hezké, není to příjemné, ale to prostě tak. Lidé lžou a většinou lžou v jednom kuse. Někoho odhalíme snadno, protože jeho lež je evidentní, ale u jiného lháře to může být o něco horší. Ono ale existuje několik znaků, podle kterých zaručeně odhalíš i toho nejlepšího lháře.


Oči jsou bránou do duše a pomohou odhalit i lháře

Pokud ti někdo lže, poznáš to snadno buď tak, že se ti do očí nedívá vůbec, nebo naopak do nich hledí až moc upřeně, což ti hned musí připadat divné. Lhář totiž obvykle propadá jakési vnitřní schizofrenii a má pocit, že ho svým pohledem budeš zkoumat, takže se bude snažit dívat úplně jinam, koukat do země nebo bude pohledem každou chvíli uhýbat, jen aby se ti nemusel dívat z očí do očí. Někteří lháři se ale naopak snaží přesvědčit toho druhého o tom, že to co říkají, je naprostá pravda, že hledí tak upřeně z očí do očí jakoby tě snad hypnotizovali. Což musí připadat každému nenormální a tak se přesně poznají lháři.

Co to vlastně plácá

Že se ti kamarádka nebo přítel na něco vymlouvají a není to tak úplně pravda poznáš i podle toho, jakým způsobem ti příběh vyprávějí. Oni totiž lháři mají tendenci vyprávět všechno až přehnaně moc do detailů, určitou věc zopakovat i vícekrát a často s jasnými nesrovnalostmi. Jako by se obhajovali sami před sebou a museli to zopakovat vícekrát, aby i oni sami tomu uvěřili. Lhář tak mluví a mluví a myslí si, že když má co říct, budeš to považovat za pravdu. Efekt to, ale má většinou opačný.

Sleduj řeč těla

No jasně, řeč těla ti prozradí všechno. Ono je totiž opravdu podezřelé, že když ti kamarádka něco vypráví, šije sebou u toho, rychle mrká a mluví nebo mění tón hlasu. Pokud uvidíš, že si dává ruce křížem před sebe, je to jasné znamení, že to nechce něco říct a nechce si tě k sobě připustit. Nervozitu ale také prozradí klepání do stolu nebo hrátky s vlasy, tužkou nebo čímkoliv co je právě po ruce. A hlavně pokud jde o člověka skutečně blízkého, to, že se chová najednou jinak a zvláště, ti musí být podezřelé. Když si k tomu přidáš jasné znaky, už víš, že ti lže a od takových přátel dej raději ruce pryč.

Zaměř se také na oči. Tentokrát jinak. Když lidé lžou, jejich oči se jim specificky pohybují. Záleží na tom, jestli je daná osoba pravák nebo levák. Pokud jde o lháře praváka, oči se mu budou pohybovat nahoru a doleva. U lháře leváka budou oči ujíždět naopak dolů a doprava. Tento pohyb dělají oči automaticky, když se snaží člověk něco zapamatovat, a to v tomto případě je právě lež.

„Hniloba sžírá trávu, rez železo a lež duši.“ Anton Pavlovič Čechov, ruský dramatik a prozaik. A měl pravdu.

Autor: Katka P.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 9 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 9 lidí
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 31 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 9 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 12 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 31 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 21 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 7 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 34 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 31 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 12 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 21 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 9 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 34 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 9 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 12 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 12 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 34 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 12 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 7 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 21 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 7 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 34 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 31 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 34 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 31 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 21 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.