Nauč se pracovat s tvářenkou. Dokáže hotové zázraky!

Chtěla bys, aby tvoje tvář působila svěže, získala odstín jemného opálení nebo potřebuješ zakrýt pár nedostatků? S tvářenkami je možné dosáhnout všeho. Stačí se s nimi naučit správně pracovat a tvář může v mžiku vypadat úplně jinak – lépe.

Záleží na tvaru obličeje

Pokud nevíš, kam a jak tvářenku nanášet, orientuj se podle tvaru svého obličeje. Na tom totiž nejvíc záleží, aby mohla být tvářenka správně aplikovaná. Jestliže máš hranatý obličej, bude tvým cílem dosáhnout toho, aby působil užším dojmem. Toho dosáhneš tak, že tvářenku v jahodových nebo bronzových tónech naneseš pod lícní kosti.

Troška růže na hranici vlasového porostu u spánků zase skvěle opticky zmenší široké čelo. Pokud máš obličej naopak úzký, prospěje ti troška objemu v obličeji. Toho dosáhneš tak, že si pomocí tvářenky uděláš uprostřed tváří malé „jablíčka“. Kulatý obličej opticky zúžíš tím, že růž lehce aplikuješ pod líčka.

Začni s nanášením ve výši spodního okraje uší a linii veď dále lehce šikmo směrem ke koutkům úst. Posledním tvarem obličeje je oválný. Pokud ho máš, máš prakticky vyhráno, protože na něm už není potřeba nic měnit. Tvářenku proto můžeš nanášet na tváře i pod ně. Pokud chceš vypadat rafinovaně a svůdně – bronzové tóny pod lícními kostmi ti s tím pomohou.

Jak vybrat vhodnou barvu

Když zajdeš do obchodu a budeš vybírat svou první tvářenku, narazíš na mnoho různých barevných odstínů a tak jistě nebude snadné si vybrat takový, který ti perfektně sedne. I s tím ti pomůžeme. Ten pravý odstín bys měla poznat tak, že po aplikaci tvářenky bude tvoje pleť vypadat svěže, jako například po procházce na čerstvém vzduchu. Obecně ovšem platí, že dívkám a ženám s blond vlasy a světlou pletí nejvíce sluší něžné růžové tóny. K brunetkám zase perfektně padnou terakotové a hnědočervené odstíny. Teplé tóny, jako jsou například korálové a lososové však budou slušet každému. Jde totiž o universální tóny a ty se hodí ke každému typu pleti.

Tipy pro naprostou dokonalost

Pokud nevíš, zda zvolit pudrovou nebo krémovou tvářenku, věř, že každá z nich má něco do sebe. Pudrová růž se velice dobře nanáší pomocí kosmetického štětce, dobře drží a hodí se zejména pro mastnou pleť. Krémovou růž můžeš nejsnadněji aplikovat pomocí bříšek prstů. Vždy snadno a rychle splyne s vaší pletí. Vyšší obsah lipidů se velmi hodí pro suchou pleť.

S tvářenkou se dá úžasně pracovat, když to umíš, vykouzlíš si úplně jiný vzhled. Profesionální vizážisté radí, pokud chcete aby váš nos vypadal kratší, stačí, když na jeho konec nanesete trochu světlého odstínu. Malé oči se zvětší, když aplikujete linii růžové tvářenky nad oční stíny. Pokud vás trápí špičatá brada, naneste trošku tvářenku do jejího středu a jako mrknutím oka se její špičatost zjemní.

Když víš, jak na to, není práce s tvářenkou vůbec žádná věda. A výsledek stojí za to – co říkáš?

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu