Kultovní filmy pro teenagery, které musíš vidět

Velikou výhodou lockdownu je, že můžeš sjíždět jeden film za druhým. Pokud teda zrovna nemáš hodinu nebo třeba úkoly. Oprášili jsme pro tebe filmy, které jsou sice trochu starší, ale rozhodně stojí za zhlédnutí!

Na pokraji slávy (2000)

Film, který je vtipný a zároveň dojemný, ale tím nejlepším možným způsobem. Děj se odehrává v roce 1973, kdy se shodou náhod povede patnáctiletému Williamovi odjet na turné s Rolling Stones. Jeho matka je přísná puritánka, ale Will se sbalí a odjede za dobrodružstvím. Film Na pokraji slávy je doslova napumpován rockovými hity, které vám budou hrát v hlavě ještě dlouho po skončení filmu.

Bravo, girls! (2000)

Každá americká střední škola má své vlastní basketbalové družstvo. A každé basketbalové družstvo má svůj vlastní tým roztleskávaček! Ač se na první pohled může zdát, že být roztleskávačkou je jednoduché, chce to spoustu dřiny a tréninků. Kromě zářivého úsměvu, krátkých sukýnek a popularity sebou tenhle koníček nese i spoustu zklamání, závisti a ran pod pás. Skvělý film, který ukazuje, že být roztleskávačkou není vždycky jenom slast.

Přes noc třicítkou (2004)

Co by si přála každá třináctiletá holka? Aby už byla dospělá! Jenně se tohle přání splní – a doslova přes noc se z třináctileté holky stane třicítka. Jenomže svět dospělých není takový, jaký si ho představovala. Pokud se navíc náctiletá holka ocitne v těle dospělé ženy, přinese to s sebou celou spoustu absurdních situací. Garantujeme, že tě během sledování bude bolet břicho od smíchu.

Pravá blondýnka (2001)

Nyní již legendární role Reese Witherspoon a film, který prostě musíš vidět. Elle Woods je odhodlaná poprat se o lásku svého života a cestou vyvrátit pár stereotypů. Rozhodne se dostat na Harvard a dá do toho vše.

10 důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Tenhle film nabízí vše, co se od filmu pro teenagery očekává. Je volně natočen na motivy díla od W. Shakespeara – Zkrocení zlé ženy.  A o čem tenhle naprosto parádní film vlastně je? Ségry Stratfordovy jsou jako voda a oheň. Mladší Bianca by si moc přála začít randit, ale jejich otec vymyslí pravidlo, že bude moci chodit na rande, až začne randit i její starší sestra Kat.

Jenomže v tom je ten háček. Kat je hádavá, jízlivá, neústupná a inteligentní. Nejenom, že nemá o randění zájem, ale na světě snad neexistuje kluk, který by ji dokázal „zkrotit“. Nebo že by ano? K filmu doporučujeme nachystat si balení kapesníků. Kromě vtipných situací je ve filmu i pár dojemných a smutných momentů.

Sesterstvo putovních kalhot (2005)

Přátelství a džíny. To je vlastně celá zápletka filmu. Parta kamarádek narazí na naprosto geniální džíny, které padnou každé z nich. Rozhodnou se, že si kalhoty budou posílat a každá si je týden ponechá. Na diváka tak čeká několik příběhů, které vždy provází tyhle zázračné džíny. Geniální, vtipné, dojemné, smutné a naprosto skvělé.

Který film máš nejraději?

Zdroje: IMDb

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu