K čemu slouží Harting konektor?

Harting konektor je pojem odvozený od jména předního výrobce různých typů elektrických konektorů, které se vyznačují zvýšenou, často nejlepší dostupnou na trhu, pevností a odolností pro práci ve velmi nepříznivých podmínkách.

Čím se liší konektory Harting

Vysoké úrovně kvality a odolnosti je dosaženo použitím často jedinečných a pro konkrétní aplikace vždy optimálních, konstrukčních řešení, volbou vhodných materiálů a způsobů jejich spolupráce při provozu a velmi vysokým standardem zpracování. Každá součást konektoru Hartingje individuálně navržena a opatřena individuální ochranou. Kryt výstupu kabelu, samostatný kryt pouzdra zástrčky, vložky samec a samice jsou také zapouzdřené, se šroubovým nebo krimpovacím spojením nebo spojením klec-svorka. Pouzdro zásuvky lze zvolit průchozí, s nebo bez termoplastového nebo kovového krytu, další 1 nebo 2 šrouby, nebo podstavec (nízký nebo vysoký podstavec) s nebo bez termoplastového nebo kovového krytu, 1 nebo 2 zajišťovací šrouby. Kabely Harting mají speciální kabelové příchytky s odlehčením tahu, prodlouženým upevněním kabelu na konci a ochranou proti zkroucení, standardně jsou vybaveny univerzálními kabelovými vývodkami s normálním nebo vícenásobným těsněním. 

Konektory Harting jsou speciální skupinou elektrických konektorů, které se vyznačují zvýšenou odolností a vysokým standardem zpracování. Tyto konektory se používají v průmyslu, kde je vyžadována nejvyšší odolnost spojení mezi zástrčkou a zásuvkou. Kromě toho jsou konektory Harting zcela odolné i proti vysoké vlhkosti a prachu. Tyto konektory mají odolné zásuvné hroty a extrémně odolné zástrčky, zatímco příslušné svorky chrání konektor před zlomením.

Využití konektorů Harting

Tento typ konektorů se používá především v průmyslu se zvláštním důrazem na odvětví, která zařízení nejvíce poškozují, všude tam, kde jsou extrémně nepříznivé pracovní podmínky pro elektrická zařízení. V takových aplikacích je nutností co nejvyšší odolnost a životnost ze všech typů elektrických spojů, kde je vyžadována nejvyšší odolnost spoje mezi zástrčkou a zásuvkou. Výpadek proudu do různých, často klíčových zařízení, může znamenat obrovské ztráty a vytvořit podmínky pro situace, které jsou pro člověka skutečně nebezpečné. To jsou důvody, proč musí platit opravdu vysoké standardy. Konektory Harting se používají ve strojích a zařízeních pracujících v extrémně obtížných podmínkách, v těžkém průmyslu, dřevařském průmyslu a v kamenickém průmyslu, kde je zásobování velkým množstvím vody nezbytným prvkem zpracování nebo provozu stroje a celé výrobní linky.

Autor: redakce GirlWorld.cz
zavřít reklamu