Jarní trendy v líčení pro rok 2023 z přehlídkových mol

Jaro je sice ještě daleko, ale to neznamená, že se na nadcházející sezonu nemůžete připravit už teď. A začít můžete u make-upu. Týdny módy ukázaly nejen to, co se bude nosit v rámci oblečení, ale také, jaké budou trendy v líčení

Minimalismus v plné kráse

Modelky na přehlídce značek Altuzarra i Missoni představily skutečně minimalistické líčení. Na jejich tvářích byste vůbec nepoznali, že jsou nalíčené. Stejná vizáž bude vévodit i jarní sezoně 2023. Minimalistický look vytvoříte velmi snadno, i když nejste zrovna profík v líčení. Stačí vám k tomu maličko barvy na tváře, vhodná je jemná růžová pro přirozený vzhled, možná trochu řasenky na oči, ale nic přehnaného, a na rty hydratační balzám.

Kouřové líčení je opět na scéně

Možná jste si mysleli, že éra kouřových očních stínů je za námi, avšak v nadcházející sezoně bude právě tento typ make-upu obrovským hitem. Vytáhněte černé a tmavé oční stíny, naneste je na oči a protáhněte křidélka u vnějších koutků. Nebojte se tento trend následovat i v rámci denního nošení, stačí trochu ubrat na dramatičnosti a zvolit neutrálnější teplé odstíny v hnědé nebo jemně růžové.

Zářivá pleť a spousta rozjasňovače

Nová sezona bude také hodně o zářivé a „glowy“ pleti. Vaším nejlepším přítelem se stane rozjasňovač, který vám pomůže tohoto až éterického vzhledu dosáhnout. Aplikujte ho zejména na lícní kosti, ale také k vrchní linii vlasů, pod obočí a do vnitřního koutku očí. Celý look dolaďte plnými rty. S tím vám pomůže obyčejný lesk na rty, ať už průhledný, nebo v odstínu vašich rtů.

Barva, která zaujme na první dobrou

Ale ani barvám se nebudete muset vyhýbat. Trendem jarní sezony jsou totiž také barevné oční linky a oční stíny. Vidět jste je mohli třeba na přehlídkách značek Dsquared2 nebo Alice + Olivia. Výrazné barvy na očích tvoří dokonalý akcent celého looku. A když zkombinujete barvu líčení s barvou oblečení, dosáhnete dokonalosti. Zvolit ale můžete i kontrastní barvy, jako je elektrizující zelená s jemně fialovou. A samozřejmě se nemusíte nápadných barev držet jen při zvýrazňování očí, co třeba nepřehlédnutelné kanárkově žluté rty? Možná to zní bizarně, ale stačí, když ponecháte rty jako jediný výrazný prvek v jinak minimalistickém líčení. Inspirujte se u vizážistů, kteří připravovali modelky pro Etro a kteří tento trend odstartovali.

Autor: redakce GirlWorld.cz
zavřít reklamu