I holky mohou hrát počítačové hry. Kterou si vybereš ty?

Střílečky, závody, zápasy nebo město plné zombíků. Že ti to moc neříká? I když by se na první pohled mohlo zdát, že tvůrci počítačových her jsou primárně zaměření jen na kluky, je to omyl. Ani na něžné pohlaví se nezapomíná, a i když se to nezdá, čeká na nás spousta zábavných her. Přenes se do úplně jiného světa se zajímavými hrami pro nás děvčata. A které jsou ty vůbec nejlepší hry, které stojí za to vyzkoušet?

The Sims

Vyšlo už několik řad a stále je tato hra velmi populární. I když hra spatřila světlo světa už před hezkými pár lety, je stále velmi oblíbená mezi dívkami a dokonce i dospělými ženami. Ptáš se proč? Důvod je jednoduchý. Ve hře The Sims si totiž můžeš zařídit úplně jiný a nový život, ideální a takový, jaký si představuješ. Můžeš si vybudovat svůj dům, svou rodinu a můžeš si dělat, co zrovna chceš. Je to skvělý únik před realitou a forma odreagování, kterou každá dívka nebo žena občas potřebuje.

V The Sims se můžeš stát čímkoliv chceš a měnit to můžeš podle nálady. Chceš se stát na jeden den úspěšnou podnikatelkou a létat si soukromým letadlem po celém světě? Nebo chceš mít spoustu domácích mazlíčků, velký dům, bazén, manžela a dítě? V The Sims to všechno můžeš mít. Zkrátka můžeš na chvíli žít úplně jinak. V The Sims 3 můžeš navštívit i vzdálenou budoucnost nebo relaxovat v tropickém ráji. Svým postavám můžeš nastavovat i povahové vlastnosti, i když jde už o poměrně starší hru, stále tě bude bavit.

A Vampyre Story

V tajemné zemi Draxsylvánie žije hluboko za zdmi tajemného hradu dívka – mladá a talentovaná operní pěvkyně, která je zde držena pod zámkem. Její věznitel je samozřejmě upír a dívku v upíra přemění také. Tahle hra tě vtáhne do mystického a strašidelného světa a nabídne ti zase úplně jiný typ hry a o čem v této dost staré ale pořád dobré hře jde? Dívka chce zpívat a tak se rozhodne ze svého vězení utéct.

To se jí podaří společně s jejím přítelem netopýrem a putují po Draxsylvánii a snaží se najít cestu ven. Jde o úžasnou oddechovku, která je pohádkově hororová, dobrodružná a hlavně velmi zábavná. Tvým úkolem ve hře bude pomoct dívce splnit si sen, aby mohla začít zpívat pro lidi. No a také jí budeš muset pomoci, naučit ji využívat její nové upírské schopnosti.

Zoo Tycoon

Tahle hra se dočkala už třech dílů. Nejnovější verze je samozřejmě graficky propracovanější, ale ve všech jejich řadách se dočkáš skvělé zábavy. Hra je ve 3D a patří k budovatelským hrám. Najdeš zde několik desítek druhů zvířat a ty jim můžeš postavit doslova zoo snů. Kromě toho, že můžeš své zoo od základů postavit a vybudovat si v něm cokoliv chceš, atrakce, výběhy a expozice, můžeš si následně potom celou zahradu projít i jako návštěvník a přesvědčit se jak dobrou práci si odvedla. Pokud miluješ zvířata budeš nadšená. Tady si můžeš vyzkoušet, jaké to je se o zvířátka starat, tak jak to dělají skuteční ošetřovatelé v zoo.

Už víš, kterou hru si zahraješ? Každá má něco do sebe, stačí je vyzkoušet.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu