Budeš poprvé sama doma přes noc? Sice se těšíš, ale budeš se možná bát

Poprvé zůstat doma přes noc je další krok k tvému postupnému přechodu do dospívání. Ne každá holka však tuto noc přečká bez potíží. Nejsi zvyklá na to být sama tak dlouho a můžeš se začít bát. Přečti si pár rad, jak si zpříjemnit noc a užít si ji. Například si nechej v bytě rozsvíceno nebo si pusť televizi.

Světlo ti pomůže

Když rodiče odejdou z domu, je to super. Užíváš si jejich odchod a cítíš se volně. Také máš radost, že ti věří. Jenže. S přicházející nocí na tebe může přijít úzkost ze samoty. Co když někdo zaklepe na dveře, nebo se bude chtít dostat do bytu? Nech svítit světlo. Nejen ve tvém pokoji, ale třeba také v chodbě, abys na záchod nešla po tmě. Pokud se bojíš, nech svítit klidně v celém bytě. Pro jednou se nic nestane, a ty v klidu uvidíš do všech zákoutí v místnostech.

Nedívej se na horory, ani thrillery

Anketa: Bála si se nebo naopak sis užila první noc sama doma bez rodičů?
Celkem hlasů: 892

Máš ráda horory nebo thrillery? Tak úplně zapomeň, že se na ně budeš dívat, když víš, že budeš celou noc sama doma. Mohlo by se ti to vymstít, až se budeš ukládat k spánku. Tuto tvou zálibu vynechej, a raději si pusť dobrou komedii nebo romantický film. Prostě cokoli, co podvědomě nevystraší tvou mysl. Nebudou tě potom v představách strašit zombii a jiné příšery.

Slyšíš podivné zvuky a vystraší tě i lednička

Když si lehneš do postele a všude je rázem ticho, může tě vystrašit i ten nejobyčejnější zvuk jako je například jemné broukání ledničky nebo praskot parket. Tyto zvuky se s příchodem noci zvýrazňují. Nejjednodušší je pustit si rádio nebo v na Youtubku hudební kanál. Budeš usínat při poslechu příjemné hudby a neuslyšíš okolní ruchy, které ti mohou připadat strašidelné. Samozřejmě si písničky pusť potichu, ať tě potom neruší při spánku.

Napiš nám do komentářů, jak si strávila první noc doma bez rodičů ty?

První noci o samotě se neboj. V životě jich zažiješ ještě hodně. Raději si toto dobrodružství pořádně užij a ukaž rodičům, že už jsi opravdu připravená na to, být sama doma klidně i přes noc.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu