Zkroť své bujné kadeře. Jak se starat o kudrnaté a husté vlasy?

Kdo má vlasy rovné, chtěl by je mít zase kudrnaté, kdo má vlasy kudrnaté, touží po rovném a hladkém účesu. Každému je dáno něco, a se svými vlasy se zkrátka musíme naučit žít, a hlavně pracovat. S rovnými vlasy je samozřejmě daleko méně práce a dají se s nimi také tvořit mnohem lépe všechny možné účesy. Za to každá majitelka hustých a kudrnatých vlasů ví, že je péče o ně stojí hodně času i trápení. Jak na to?

Výhody kudrnatých vlasů

Je s nimi práce, mytí trvá dlouho, ale jsou tu i jasné plusy. Kudrnaté vlasy se nemusejí tolik, a hlavně tak často česat, jako vlasy rovné. Určitě si taky nemusíš dělat starosti se žehlením vlasů a jejich složitým narovnáváním, protože kudrnaté vlasy narovnat dá skutečně práci a navíc je to ohromě ničí. Nemá cenu to raději ani zkoušet.

Základem kudrnatých vlasů by měl být správný střih. I zkušené kadeřnice s tím sice občas mají problém, ale pokud se vám podaří sladit vkus i um dané kadeřnice, máš vyhráno. Dobrý střih totiž vlasům ulehčí a tobě se tak usnadní práce s nimi. V zásadě pak kudrnaté vlasy potřebují stejnou péči jako vlasy rovné, ovšem počítej s tím, že to zabere skutečně více času. Vždy si také vybírej vlasovou kosmetiku speciálně vytvořenou pro kudrnaté vlasy a dbej na následující pravidla. Pak už určitě se zkrocením své bujné hřívy nebudeš mít nikdy problém.

Jak na mytí a následnou péči

Ještě než začneš své vlasy mýt, řádně je rozčeš, a to všemi směry. Kudrnaté vlasy se nejlépe myjí, když je hlava v předklonu, takže vlasy jakoby padají směrem dolů. Po aplikování šampónu, kondicionéru nebo masky a jejich vymytí, nezapomeň vlasy na závěr opláchnout také studenou vodou, dodá jim to neuvěřitelný lesk. Vlasy po umytí bys měla jen tak zabalit do ručníku a nechat vodu do něj co nejvíce vsáknout. Až vlasy z ručníku vypustíš, nech je volně schnout a hlavně je nerozčesávej a nepoužívej fén. Kudrnaté pramínky by měly samy hezky a volně schnout.

Pak budou vypadat úchvatně.

Autor: Tereza Pospíšilová
zavřít reklamu