Zklidni se a pusť si několikrát za sebou Ocean Eyes od Billie Eilish. Co zjistíš?

Jsi rozrušená a plná emocí? Cítíš se špatně nebo dokonce propadáš špatné náladě? Máš pocit, že je toho na tebe dnes moc? Pojď se na chvíli zklidnit a dopřej si pohodovou chvilku sama pro sebe. Najdi si Dance Performance Video Ocean Eyes od Billie Eilish a pojď si jej dát několikrát za sebou. Co při tom zjistíš?

Vychutnej si jeho náladu a atmosféru

Při prvním poslechu se zaměř na náladu písničky a nech se obklopit sametovým hlasem Bille. Tento klip stojí za prvotním úspěchem jí a jejího bratra, a není tak nijak ovlivněn následnou producentskou mašinérií, která má za úkol zajistit raketový úspěch zpěvačky. Není v ní výstřední oblečení, make-up, ani skandální výjevy, které mají přilákat další fanoušky. Je to jen čistá radost z hudby a tance. Pořádně si vychutnej celý klip a zapomeň na to, co tě trápilo. Přenes se k tanečníkům do sálu.

Pohyb je vyjádřením emocí

Máš za sebou nepříjemný den? Písnička tě krásně zklidní, ale chtělo by to ještě dostat ze sebe ty emoce ven. Znáš text písně? Zpívej si je spolu s Billie. A pusť si klip ještě jednou. Zjistíš, že je plný krásného a uvolňujícího pohybu. Nemusíš být dokonalá tanečnice, není potřeba se s nikým srovnávat. Prostě si jen užij svou vlastní verzi tohoto klidného tance a vyjádři své emoce pomocí pohybu. Najednou ucítíš, že se skutečně dostáváš do úplně jiného rozpoložení. Je to úsměv, co vidíme na tvých rtech? Je to jiskra spokojenosti?

Užij si příběh této písně

Určitě už jsi zaznamenala celý příběh této písně. Napsal ji původně její bratr Finneas pro svou kapelu. Ale nakonec si uvědomil, že by píseň zněla skvěle s hlasem jeho sestry. Byla původně určena pro poslání jejich učiteli tance. Finneas s kapelou měli za úkol nahrát píseň a vytvořit na ni choreografii. Aby ji s učitelem sdíleli, nahráli ji na SoundCloud. A zbytek je historie, kterou jsi už jistě slyšela.

Přes noc si volně uloženou píseň poslechly spousty lidí, během dalších dnů následoval raketový start a píseň se stala první vlaštovkou v úspěchu Billie Eilish a jejího bratra Finnease.

Verzi, na kterou se právě díváš, můžeš obdivovat i z toho důvodu, že je právě tanečním ztvárněním hudby. Choreografie je čistá a bez záměru nahnat milióny fanoušků na stránky Billie.

Máš za sebou druhé nebo třetí puštění písničky? Jak na tebe působí? Zkusila sis zatančit spolu s Billie a jejím bratrem? Cítíš se nyní lépe? Tenhle postup s opakováním písničky můžeš využít pokaždé, když se budeš potřebovat dostat do lepšího rozpoložení. Vrať se sama k sobě a nenech si do života diktovat emoce, které nechceš prožívat.

Billie tě dokonale vrátí tam, kde chceš být. Zjistíš, že ti je mnohem lépe a že nechtěné emoce jsou ty tam. Otevři okno na stranu světla a prožij krásný den. 

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT