Zemřít z důvodu nemoci? Víme, jaké choroby nás stojí život

Zdraví máme jen jedno, to se neříká nadarmo. Je proto třeba, abychom se o zdraví starali a pečovali o něj. Zdraví totiž může být napadeno nemocí, která nás může stát i život. Lidé se bojí mnohého – bojí se, že je zakousne žralok při koupání v moři, bojí se, že je zajede automobil při přecházení silnice. Čeho se však nebojí, jsou nemoci. Pravdou ale je, že nemoci jsou daleko horšími a častějšími zabijáky lidí než vozidla nebo zmiňovaní žraloci. Podle nedávných studií lze říct, že pravděpodobnost, že zemře člověk při havárii, je jedna ku šestnácti milionům. Že nás ale zabije rakovina, to je pravděpodobnost jedna ku třem. Zdraví si proto chraňme, snažme se posilovat svůj imunitní systém, který tak bude úspěšně bojovat s viry a bakteriemi, které chtějí naše tělo dobýt.

Nabízí se otázka, jaké nemoci nás stojí život. Vybrali jsme nejčastější zabijáky v podobě chorob a onemocnění.

Kardiovaskulární nemoci

Na jakou nemoc v České republice umírá nejvíce lidí? Na kardiovaskulární onemocnění. Pod toto označení spadají všechny vrozené i získané choroby srdečního svalu, cév, choroby napadající cévy až po srdíčko. Na kardiovaskulární choroby umírá padesát procent všech nemocných. I když se sice úmrtnost daří snižovat díky novým objevům, stále je to vysoké procento.

Alergická onemocnění

Kdo by to byl řekl, že dalším zabijákem jsou alergická onemocnění. Z průzkumů vyplývá, že každé třetí dítě je alergikem, každé desáté dítě nad pět let je astmatikem. Zhruba třicet procent dětí trpí alergickým onemocněním, počet dětí s astmatem se neustále zvyšuje, tím pádem stále více dětí žije na pokraji života a smrti.

Cukrovka

Říká se, že ten, kdo má cukrovku, není ani mrtvý, ani živý. Zkrátka žije na pomezí. Každým rokem přibývá do skupiny diabetiků zhruba dvacet tisíc lidí. Mnozí o onemocnění vůbec neví, často právě je onemocnění zabíjí.

Autor: Katka Procházková
Tagy: ,
ZAVŘÍT