Zasměj se s námi aneb tyhle hudební hvězdy frčely, když byli tví rodiče mladí

Každá doba má svou typickou hudbu, módu i účesy. To, co nám nyní přijde trendy, bude za pár let úplně out. Podobně jsou na tom hvězdy z dob devadesátých let minulého století, které doslova žrali tví rodiče. Pojď se s námi zasmát nad tím, co za legrační hudbu a styl lidé tenkrát měli.

Spice Girls se proslavily tím, že byla každá jiná

Dnes jsou to dámy v letech, tenkrát to byly teenagerky nebo dvacetileté holky. Dívčí časopisy byly plné těchto pěti rozličných holek, co se daly dohromady a založily nejoblíbenější britskou dívčí skupinu všech dob. Nejvíce prorazily s hitem Wannabe, který dodnes dokládá, že přátelství je víc, než láska. Aby toho nebylo málo, jejich manažeři je stylizovali každou do jiného stylu oblékání.

Zrodila se tedy Baby Spice v podobě sladké Emmy Bunton, Sporty Spice v podání ležérně oblečené Melanie C, matka Brooklyna Beckhama, Victoria Beckham, která nosila velmi elegantní módu, dostala přezdívku Posh Spice, zrzka Geri Halliwell nosila velmi hravou a rebelskou módu a říkali jí Ginger Spice. Poslední z nich byla Mel B, co se dnes objevuje v porotě řady talentovaných soutěží. Té se říkalo Scary Spice.

Hádáme, že jejich líčení a oblečení by sis na sebe nevzala ani když jdeš před dům vynést koš. Tenkrát to ale bylo swag.

East 17 měli fakt procítěný projev

Tak tohle je vážně výlet do pravěku! Ještě před tím, než holkám po celém světě pobláznili hlavy kluci z Backstreet Boys, se v Anglii zrodil první boyband. A kam se hrabou One Direction – tihle se pravidelně drželi za srdíčko, do vzduchu kreslili rukama magické ornamenty a tvářili se u toho hrozně procítěně. Hitovka Stay Another Day je plná dobové grafiky, bláznivých hader i skutečně procítěných gest zpěváků. Užij si výlet do historie lidstva a mrkni i na jejich klip It´s Alright, ve které hrají hlavní roli neskutečně trhlé čepice.

Macarena se tančila na celém světě

V roce 1996 se stala celosvětovým hitem písnička Macarena. Ještě před tím, než svět zaplavily moderní technologie, sociální sítě a internetové výzvy, se tenhle opravdu netradiční tanec naučila doslova celá planeta. Schválně zkus oslovit někoho z generace tvých rodičů, aby ti Macarenu zatancoval. Asi všichni si vzpomenou, protože to pilně trénovali doma nebo na diskotékách.

V klipu si pak vychutnej panoptikum neskutečně děsivých odstínů rtěnek a šílených kombinací oblečení, co mají tanečnice na sobě. Tohle v té době ale opravdu frčelo!

Uff, máme to za sebou. Jsi ráda, že žiješ dnes, co? Nezbývá než doufat, že se ten ztřeštěný styl oblékání nevrátí zase zpět do módy.

Autorský text | foto: Wikimedia, CC

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu