Vyzkoušej Balayage. Tahle metoda barvení vlasů tě doslova uchvátí. Zamilovaly si ji i celebrity.

Chtěla by jsi zesvětlit svůj přirozený odstín vlasů nebo hledáš něco nového a zajímavého, co by tvou stávající barvu vlasů oživilo? Tak rozhodně vyzkoušej techniku barvení Balayage. Je mnohem šetrnější než klasický melír nebo ombre styl. A navíc vypadá neuvěřitelně dobře na každém.

Melíry už dávno nefrčí

Kdo by neznal melíry. Když se objevily poprvé, celý svět z nich šílel a barvené proužky do vlasů si začali dávat snad všichni. Kromě toho, že melír opravdu dost drsně vlasy ničil, dnes už se v žádném případě nenosí. Doba jde dopředu a techniky barvení se také o něco dál posunuly. A nutno dodat, že rozhodně k lepšímu. Balayage tvé vlasy také zesvětlí ale mnohem šetrnějším a hlavně originálnějším způsobem. Nejlepší na tom je, že nikdy tak úplně nevíš, jaký efekt se ti na tvé hřívě vykouzlí.

Jak to vypadá

U Balayage se prameny vlasů drží v jedné ruce a tou druhou je veden tah barvícím štětcem. Tahy jsou přirozené a volné. Nebere se pramen po pramenu a barva ani nezačíná na stejné úrovni po celé hlavě. Hravě se tak dají kopírovat linie obličeje, který se tak zvýrazní nebo je barva vedená jen tak ledabyle, což dokáže udělat neuvěřitelný efekt u natočených vlasů. Když se barva nanáší, vedou se tahy štětcem podobně jak je tomu při zametání podlahy.

I když to někomu může připadat podobné ombre efektu, je to jiné. Rozdíl je v tom, že u ombre končí barva v jedné stejné linii, kdežto u Balayage se barva nenanáší ani při nejmenším rovnoměrně. A právě v tom je ten fígl. Můžeš mít jakoukoliv barvu vlasů a můžeš přitom vykouzlit překrásný efekt, který bude každý obdivovat. Barevné přechody jsou přitom jemné.

Kdo z celebrit to takhle nosí?

I celebrity okamžitě podlehly kouzlu Balayage techniky, kterou využívají především k zesvětlování svých tmavších vlasů. Dá se aplikovat jak na delší vlasy, tak i na ty kratší ve stylu mikáda. Vlasy by ale minimálně měly dosahovat délky po ramena. Inspirovat se můžeš právě u celebrit. Herečka Eva Longoria, zpěvačka Jennifer Lopez, herečka Olivia Wilde nebo herečka Emilia Clarke. Tyhle všechny hvězdné dámy také musely vyzkoušet, jak Balayage skvěle vypadá.

Teď je řada na tobě. Troufneš si na změnu?

 

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT