Vitamíny, které rozhodně budeš v létě potřebovat

Léto je celkově uvolněné období a možná budeš zapomínat na kvalitní stravu. Místo oběda sáhneš raději po studeném nanuku, který tě ochladí. Přesto existují vitamíny, jaké bys svému tělu měla rozhodně dodat, pokud chceš být celé léto zdravá a plná energie.

Zjisti, co nesmíš ze svého jídelníčku v létě vynechat.

Vitamín A

V létě budeš trávit hodně času u vody na sluníčku. Na tom není nic zlého, ale abys zabránila poškození tvé kůže, musíš do svého těla dostat vitamín A. Pomáhá opravit poškození kůže, které způsobuje UV záření. Napomáhá také správnému růstu tvých kostí. Abys ho měla v těle dostatek, nezapomínej jíst žluté papriky, kiwi, jahody, mrkev a tmavou listovou zeleninu. Všechny tyto potraviny mají vysoký obsah tohoto vitamínu.

Vitamín C

Vitamín C ti pomáhá celoročně. V zimě za tebe bojuje s viry a v létě udržuje tvé potní žlázy v dobrém stavu. Je všeobecně známo, že pokud je člověku teplo, více se potí. Pokud však budeš jíst dostatek tohoto vitamínu, omezíš tak pocení, které způsobuje různé vyrážky. Jez hodně rajčat, brokolice a pomerančů. Do vody si přidávej vymačkaný citrón. Nezapomeň na to, že tento vitamín se z těla rychle vylučuje, proto jez tyto potraviny pravidelně.

Vitamín E

E je základní vitamín a pomůže ti hlavně v tom, že bude chránit tvou pokožku před poškozením. Zvýší také tvoji energii. Ve kterých potravinách ho najdeš nejvíce? Jez tofu, ořechy a listový špenát. Mastné ryby, vepřové a hovězí maso je také bohaté bohatým zdrojem vitamíne E. Nezapomínej ho do těla postupně doplňovat, aby ses necítila během dne unavená a bez nálady. Zbytečně by sis kazila léto.

Pro správné fungování tvého těla jsou vitamíny velmi důležité a neměla bys to brát na lehkou váhu. Nikdo přece nechce mít zkažené prázdniny.

Autor: Michaela Richterová
Tagy: ,
ZAVŘÍT