Valerie (13): Valentýnské překvapení, kterého jsem se bála, dopadlo pusou, na kterou nikdy nezapomenu

Valentýnský den může dopadnout úplně jinak, než čekáte. Své o tom ví Valerie, která byla trochu smutná z toho, že tento den nemá s kým strávit a nechtěla jít ani do školy. Nakonec neprohloupila, když do školy šla, protože ji tam čekalo velké valentýnské překvapení, které skončilo jejím prvním polibkem.

Valerie se na valentýnský den vůbec netěšila

Valerie se na Valentýn zrovna moc netěšila. Byla sice tajně zamilovaná do Honzy z vedlejší třídy, ale ten se na ni nikdy ani nepodíval. Když se potkali na školní chodbě, připadala si, že ji ani nevidí. Rozhodla se tento den nějak přežít a raději dělat, že neexistuje. Věděla dobře, o čem budou holky ze třídy celý den mluvit. Nechtěla poslouchat, jaké dárky si připravily pro své miláčky ani kam s nimi půjdou.

Překvapení ve třídě ji vyvedlo z míry

Anketa: Dostala jsi dnes nějaký valentýnský dárek?
Celkem hlasů: 282

Dokonce si pohrávala s myšlenkou, zůstat doma a vymluvit se na náhlou nemoc. Nakonec se ale přemohla a do školy vyrazila. Ještě než došla do třídy, poznala, že něco není v pořádku. Na školní chodbě potkala pár kamarádek, ty ji však jen pozdravily, potutelně se usmívaly a rychle utíkaly na záchod. Připadalo ji to zvláštní. Vše pochopila hned, jak vešla do své třídy. Na její lavici leželo obrovské plyšové srdce.

Kdo může být ten tajemný ctitel

Ve Valerii by se krve nedořezalo. Všichni, kteří byli ve třídě, ji pozorovali a čekali na její reakci. Pomalu přešla k lavici a nevěřícně si prohlížela to mega velké srdce. Ležel u toho i vzkaz: Dnes ve 4 odpoledne se potkáme v parku za školou, prosím, buď tam. Celé dopoledne všichni řešili jen to, kdo stojí za tím plyšovým srdcem. Který kluk ze školy byl tak odvážný, aby dokázal udělat něco takového.

Valerie si nebyla jistá, jestli má na schůzku vůbec jít

Valerie měla smíšené pocity. Nebyla si jistá, jestli tam jít, nebo ne. Byla sice zvědavá, kdo to je, ale zároveň podezřívala své spolužáky, že si s ní udělali srandu a celé to nachystali oni. Nebo co když tam bude Pepa, který ji sice jednu dobu nadbíhal, ale jí se nelíbí, nebo někdo ještě horší než Pepa! Rozhodla se tam jít, vlastně nemá co ztratit a zajde se tam alespoň podívat. Vždyť domů může jít vždycky.

Na první pusu se nezapomíná

Ve 4 hodiny už stála v parku. Byla nervózní, ale snažila se působit v klidu. Když v tom jí někdo zaklepal na rameno. Pomalu se otočila a koukala do očí Honzovi. Tohle bylo snad to nejkrásnější, co ji mohlo potkat. Honza se jí vyznal ze své tajné lásky k ní. Na chodbě si jí nevšímal, protože se styděl. Nakonec mu však dodal odvahu den svatého Valentýna. Povídali si až do večera. Valerie dostala svou první pusu, na kterou nikdy nezapomene.

Valentýn je den, kdy se může stát opravdu všechno a kdy se zamilovaným holkám plní romantická přání. Možná právě i ty budeš další Valerie, která dnes zažije něco mimořádného.

Autor: Tereza Pospíšilová
ZAVŘÍT