Už jsi slyšela o růžové vodě? Tento zázrak by ti neměl v koupelně chybět

Účinky růžové vody jsou využívány již po staletí, kdy lidé objevili její hydratační, zklidňující, protizánětlivé a antibakteriální schopnosti. Navíc je velmi oblíbená, protože ji můžeš využít na mnoho způsobů. Nevěříš?

Toner

Tuto zázračnou vodičku můžeš použít jako toner. Díky antibakteriálním vlastnostem, které růžová voda má, dokáže zklidnit podrážděnou pokožku, jež má sklony k tvorbě akné. Také pomáhá kontrolovat nadměrnou produkci kožního mazu a je úžasná jako čisticí prostředek pleti.

Dermatologové si ji pochvalují i skrze její hydratační účinky. Takže pokud je tvá pleť suchá, proč ji ještě nepoužíváš? Stačí nakapat na vatový tampónek a jemně jím pleť přetřít.

Osvěžující voda na pleť

Růžová voda se dá využít i k osvěžení denního make-upu. Navíc i výrazně ušetříš nemalé částky za osvěžující pleťové spreje a mlhy. Pořiď si malou lahvičku s rozprašovačem, do které růžovou vodu nalij (některé se už jako rozprašovač prodávají) a během dne si s ní pleť postříkej. Pleť bude rozjasněná a chráněná.

Podrážděná pokožka

Trápí tě zarudnutá, červená pokožka? Všimni si, že většina přípravků, které jsou určeny proti tomuto pleťovému neduhu, obsahují právě růžovou vodu jako klíčovou složku. Je to proto, že tato voda má protizánětlivé vlastnosti, což pomáhá snížit akné a podráždění.

Dávka hydratace pro vlasy

Přidej dvě polévkové lžíce růžové vody do hrnku vody, a poté touto směsí po řádném umytí vlasů šampónem a kondicionérem, vlasy opláchněte.  Zvýšené hydratační vlastnosti růžové vody jsou senzační i pro tvé vlasy, dopřeješ jim hloubkovou péči.

Podráždění pokožky po holení

Kdo by neznal podráždění pokožky po holení, zejména v oblasti bikin nebo podpaží. Jelikož má růžová voda mírně stahující a antibakteriální vlastnosti, je ideálním pomocníkem. Nanes pár kapek vody na tampónek, který pak na malou chvilku přilož na postižená místa.

Čtěte také: Dokonalá pleť za 60 sekund? Vyzkoušej radu od známé estetičky.

Hydratace po koupeli

Jestliže tě neustále trápí suchá pokožka na celém těle, sáhni po růžové vodě. Ihned po koupeli nebo sprše ji rozstříkej po celém těle, krásně se do pokožky vsákne a pokožka bude dokonale hydratovaná. Kromě toho ji můžeš nakapat i do koupele – její vůně ti zklidní mysl a podpoří relaxaci.

Pleťová maska

Některé masky na obličej růžovou vodu obsahují. Pokud si ráda sama vyrábíš masky, zařaď do nich i růžovou vodu. Tam, kde je jednou z ingrediencí obyčejná voda, nahraď jí vodou růžovou. Pleť ti za to poděkuje, protože jí dáš dávku výživných látek.

Samozřejmě, na trhu najdeš spoustu přípravků obsahující růžovou vodu, jenž jsou určené na různé partie těla. Je jenom na tobě, jak ji využiješ.

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu