Úsměv aneb proč by ses měla usmívat na všechny strany?

O nás, o Češích, se říká, že jsme zamračeným národem. Ale proč je tomu tak? Všichni jsme ve stresu a máme moc práce, přičemž na úsměv nám nezbývá moc času. A to je velká chyba! Protože by stačilo pouze zvednout koutky úst nahoru a hned bychom se všichni cítili lépe. Nevěříš? Je to opravdu tak. „Pouhý“ úsměv má mnoho pozitivních vlastností na tvé tělo a zdraví. Jaké jsou ty nejlepší přínosy úsměvu?

Úsměv je univerzálním znakem štěstí

Usmívání se je jedno z mála gest, které znamená totéž po celém světě. Potřesení rukou, palec nahoru a objetí může mít v závislosti na zemi zcela odlišný význam, význam úsměvu je však univerzální. To znamená, že můžeš cestovat kamkoli na světě a úsměvem rozdávat radost.

Díky úsměvu budeš přístupnější

Úsměv naznačuje, že jsi přístupná, vstřícná a důvěryhodná. Úsměv ve skutečnosti obecně znamená pozitivitu. Psychologie ukázala, že úsměv tě dělá atraktivnější pro ostatní. Důvodem je, že je lákavým výrazem obličeje, který uvolňuje napětí a dává lidem kolem tebe dobrý pocit. Lidé se častěji společensky angažují s někým, koho považují za přátelského – a úsměv je dokonalým způsobem, jak to prokázat.

Úsměv snižuje stres

Když se člověk usměje, ovlivní to určité svaly na těle, díky nimž se budeš cítit šťastná. Pohyb svalů v obličeji uvolňuje chemikálie zvané endorfiny, které vyvolávají pozitivní pocit. Tyto endorfiny snižují hladinu stresu, což zlepšuje tvou náladu. I když se necítíš šťastná, endorfiny přimějí tvé tělo, aby si myslelo, že šťastná jsi. Čím více se tedy usmíváš a stimuluješ mozek, aby uvolnil tuto chemickou látku, tím šťastnější se budeš cítit.

Úsměv pomáhá tvému srdci

Uvolňování endorfinů usmíváním také zvyšuje průtok krve a snižuje krevní tlak. To znamená, že můžeš snížit riziko srdečních onemocnění a dalších kardiovaskulárních problémů pouhým zvednutím koutků nahoru! Endorfiny mají mnoho skvělých zdravotních výhod a pouhý úsměv ti zajistí dobrý pocit zvenčí i zevnitř.

Úsměv posiluje tvůj imunitní systém

Úsměv také podporuje uvolňování serotoninu. Stejně jako endorfiny, tak i serotonin je neurotransmiter, který přispívá ke štěstí a pohodě člověka. Serotonin má mnoho pozitivních výhod – jednou z nich je posílení imunitního systému. Smích a úsměv jsou tedy tím nejlepším lékem úplně na všechno!

Tak hlavu vzhůru a usmívej se!

Autor: Michaela Richterová
Tagy:
zavřít reklamu