Uršula (17): Nejlepší kamarádka stále jen slibuje. Má poslední šanci

Nemám ráda, když mi někdo lže a ještě více nesnáším sliby, které kamarádka ráda dává, ale nikdy nic z toho nedodrží. Občas mě totiž dostane do situace, kdy se ze mne stává nespolehlivá osoba a musím platit za její chyby.

Rande ve čtyřech

Klára mě staví občas do situací, ze kterých se nedá jen tak vybruslit. Třeba, když po mně chtěla, abych jí domluvila rande s kamarádem svého kluka. Byl to moc milý kluk, kterému jsem Kláru vychválila do nebes. Domluvili jsme se, že zajdeme na rande ve čtyřech. Moc jsem se na to těšila. Můj kluk kamarádovi slíbil, že si užije spoustu legrace a pozná fajn holku. Také jsme doufali, že když je k sobě dáme, budeme mít potom více času sami na sebe.

Celé to skončilo fiaskem. Na Kláru jsme čekali asi dvě hodiny. Ten kamarád se hezky obléknul, koupil jí kytku a měl připravené i překvapení, jaké, to jsme se nikdy nedozvěděli, ale byl z toho opravdu moc smutný. Navíc vynadal mně i mému příteli, s tím se pak ještě pohádal v soukromí. Já jsem vypadala jako lhářka, která něco slibuje, ale nedodrží to. Klára se navíc ani neomluvila.

Zkažená dovolená

Jednou chtěla jet Klára se mnou a mou rodinou na chatu, na kterou jezdíme každé jarní prázdniny. Všechno bylo domluvené, chata zaplacená, včetně místa pro Kláru. Ona se na to však den před odjezdem vykašlala a nechala nás na holičkách. Její rodiče navíc odmítli zaplatit výdaje, protože Klára nikam nejela. Navíc jim o tom ani doma neřekla, i když tvrdila, že je to všechno zařízené a domluvené. Dokonce si sehnala kamaráda, který změnil hlas a volal našim za jejího tátu, aby všechno potvrdil.

Všechno mi strhli z kapesného

Její neschopnost a lži mě stály několikaměsíční kapesné, protože mi naši náklady za ni začali strhávat z kapesného. Byla jsem na ni děsně naštvaná a očekávala jsem, že mi alespoň něco z toho vrátí zpět, marně. Neprojevila žádnou snahu. Jen mi řekla, že ji to mrzí, ale uvědomila si, že má přijet její bratr z Irska a ona ho chtěla vidět. Mimochodem, já moc dobře vím, že její bratr nežije v Irsku ale ve Skotsku, takže kdoví, co na tom bylo pravdy.

Proč se s ní bavím?

Všichni se mě po tom fiasku s chatou ptali, proč se s Klárou ještě pořád bavím. Já vím, jak moc mi ubližuje, že se takto správná kamarádka nechová, jenže já jsem děsně hodný a dobrosrdečný člověk. Kláru znám už od školky a mám ji, svým způsobem, hrozně moc ráda. Možná také věřím, že se mi ji jednou podaří změnit.

Asi jsem úplně bláhová nebo hloupá. Teď už ale dochází trpělivost i mně. Dám jí poslední šanci, pak končím.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu