Uršula (14): S kamarádkou jsme dělaly hlouposti a ona měla nehodu. Jak jsem se následně zachovala, mě trápí doteď

Je to přesně rok – a já mám tuhle událost stále před očima. Vodě se už vyhýbám a uvědomuji si, že stačila vteřina a moje nejlepší kamarádka Katka tu už nemusela být. Loni v létě jsme se šly koupat společně k řece, kde jsme ale začaly nepřiměřeně blbnout, jí ujela noha na kameni a proud ji strhl s sebou. Moje reakce ji málem stála život.

Schválně, jestli to chytneš

Bylo to loni v létě, trávila jsem léto u své babičky na venkově a s sebou jsem si vzala na týden i nejlepší kamarádku Katku. Máme tam řeku, ke které se chodíváme koupat pravidelně. Když jsme tam zamířily s Katkou, chtěly jsme se osvěžit a také se pobavit. S sebou jsme si vzaly jen plavky, žádné jiné věci. Ve vodě jsme začaly dělat blbosti a házely jsme si kamínky.

Poté, jsem vzala do ruky větší kámen a namířila ho na Katku, chtěla jsem vědět, zda ho chytne, když se vychloubala, že jí pod rukama nic neunikne. Kámen chtěla chytnout, ale na mokrém balvanu v řece uklouzla, spadla a začal ji odnášet proud.

Když jsem uviděla krev, zazmatkovala jsem

Katka se uhodila do hlavy a všude kolem ve vodě byla krev, volala na mě, abych ji chytla za ruku, ale já jsem to nedokázala, zazmatkovala jsem a zůstala jsem stát jako opařená. Místo toho, abych jí pomohla, jsem se vydala na útěk a hrozně jsem vzlykala. Naštěstí šel okolo houbař, který pochopil, že se něco muselo stát a k té řece se vydal, zavolal pomoc a Katku se podařilo najít živou.

Já jsem doběhla až do vesnice za svou babičkou ale nedokázala jsem jí popsat, co se stalo. Taky jsem se bála říct, že jsme po sobě házely kameny, už to byla nebezpečná zábava. Poplach kolem řeky ale nakonec objasnil, co se stalo, a já jsem musela jít vypovídat na policii. Všichni mi dokola opakovali, že jsem neměla utíkat a Katce jsem měla ihned pomoci. Dodnes mě to moc mrzí.

Katčiny rodiče si nepřáli, abychom se už dále vídaly. Dnes už naštěstí zase kamarádit můžeme, ale už to není, co to bývalo. Katka mi nikdy neodpustí, že jsem ji tam nechala.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu