Udělej ten nejlepší první dojem. Poradíme ti, jak na to

Je to zhruba patnáct vteřin – tak dlouho nám trvá, abychom si na někoho udělaly prvotní názor. Možná i tebe čeká nová výzva v podobě školní soutěže nebo nového kolektivu, ve kterém se vyskytneš.

My ti nyní poradíme, jak udělat co nejlepší dojem. Na prvních vteřinách skutečně záleží. Natrénuj si to a zazáříš!

Oblečení? Vždy čisté a upravené

Zdá se ti to jako samozřejmost? Pro někoho to tak ale skutečně není. Jistě znáš ve svém okolí někoho, kdo na svůj vzhled příliš nedbá, a jehož oblečení mnohdy působí až odpudivě. Nejde přitom vůbec o to mít outfit podle poslední módy.

Je jedno, zda je tvůj styl spíše holčičí nebo třeba sportovní. Důraz bys měla klást na perfektní čistotu a upravenost. Nikde nic nesmí odstávat a překážet. Před každou důležitou situací ve tvém životě si dvakrát zkontroluj, zda je tvé oblečení v pořádku.

Kam s očima?

Když máme ve škole důležitou prezentaci, jsme logicky velmi nervózní. Přitom pomůže jeden zaručený trik – dívat se buď rovnou na publikum, nebo alespoň do jeho úrovně. Dokážeš se člověku, se kterým mluvíš podívat do očí? Výborně!

Jestli to ještě potřebuješ cvičit, najdi si alespoň místo v publiku, kde jsou lidé usazení, ale do očí se jim nedívej, aby tě to neuvádělo ještě do větších rozpaků. Najdi si místo třeba na lavici, u které sedí. Rozhodně netěkej očima po místnosti, nevhodné je i dívat se do země.

Pozor na ruce!

Ruce o nás vypovídají mnohé. Možná to ani nevíš, ale řeč rukou je stejně důležitá, jako slova vycházející ze tvých úst. Ruce by rozhodně neměly být v kapsách, a už vůbec bys je neměla mít zkřížené nebo propletené v oblasti prsou. Ideální je, když jsou ruce klidné a uvolněně položené podél těla.

Je to pro tebe nemyslitelné? V tom případě si své ruce zaměstnej například tím, že si dáš do ruky tašku nebo popruh od batohu. Zapomeň na probírání vlasů nebo hraní si s propiskou.

Když přijdeš včas, budeš mít prostor se připravit

Máš před sebou událost, kde si přeješ první dojem rozhodně nepokazit? Nauč se chodit včas. Ideální je, když budeš na místě s dostatečným předstihem, aby sis mohla ještě doladit oblečení i vlasy, a mohla sis dát třeba něco dobrého k pití. Kdo chodí pozdě, zbytečně se připravuje o skvělou možnost se zklidnit a začít se soustředit. Určitě se neboj a před důležitou situací si dej i něco malého na zub.

Nepřehlédněte: Jednoduché věty, které ti pomohou myslet pozitivně a dostat se z rozchodu.

Už se těšíš, až si půjdeš nabyté zkušenosti vyzkoušet? Ještě ti dáme jednu radu na cestu, třeba do kapsy. Nezapomeň na úsměv! Příjemný nenucený úsměv působí na okolí jako magnet. Zapomeň na nervozitu a pojď si zkusit novou životní situaci.

Když ji zvládneš, výborně! Když ji pokazíš? Také výborně! Při každé z těchto možností totiž získáš skvělé zkušenosti, ze kterých se můžeš poučit.

Autorský text | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu