Udělej si časosběrné video. Proč do toho jít?

Každý den si pomocí smartphonu vytvoř video o délce jedné vteřiny. Aplikace jako např. 1 Second Every Day ti pomůže vytvořit následné krásné video složené ze všech střípků tvého dne za poslední období. Proč je tento nápad skvělý?  

Příjemná vzpomínka, která není nostalgická

Určitě ses už někdy dívala na svá videa z doby, kdy jsi ještě byla malá. Ta mají ale kromě krásné vzpomínky i jeden boční, a ne tolik potřebný efekt: jsou plná nostalgie a někdy touhy vrátit se zpět do dětství. Při jejich prohlížení dokonce člověku ukápne slza a v puse mu zůstane hořký pocit. Tohle tě rozhodně s časosběrným videem nečeká! Natáčej nejen sebe, ale především věci okolo tebe. Video se pak stane krásným zachycením jednoho roku. Uměleckým dílem a krásnou vzpomínkou na tvé tvůrčí chvilky.

Pořádná porce legrace

Je jen na tobě, co bude obsaženo v každodenní vteřince videa. Může to být třeba detailní záběr na motýla, co ti zrovna usedl na letní procházce na ruku nebo třeba detail oblíbené knížky. Mezitím se ale klidně může mihnout vyplazený jazyk, veselý obličej, který na sebe uděláš do zrcadla, nebo bláznivý převlek. Udělej své video veselé a plné bláznivých nápadů, a budeš se na něj s radostí za rok dívat. Už se těšíš, až se do toho pustíš?

Krásné chvíle s přáteli

Jeden rok je dlouhá doba, proto by se hodilo využít jedinečnou příležitost k tomu, abys do svého videa mohla přizvat také členy své rodiny nebo přátele. Jakou pózu zaujmete, to bude jen na vás. My jsme si jisti, že se do toho pustíte se skutečným nadšením! Tvé časosběrné video se tak stane nejen vzpomínkou na klidné chvíle s knihou, ale i na příjemná setkání s lidmi, kteří jsou ti blízcí. A že se třeba zrovna nemůžete vidět osobně? To je fuk, natoč krátký záznam toho, jak si spolu povídáte přes video.

Pozitivní zpráva každý den

Není tvůj den plný krásných zpráv? Pomocí tohoto časosběrného videa si vytvoříš prostor se každý den podílet na jedinečné možnosti tvořit vlastní krásné vzpomínky. I ten nejhloupější den v sobě ukrývá alespoň jednu vteřinu krásy. A když tyhle denní střípky posbírají, je z toho krásný a osobitý počin. Každý den si můžeš udělat radost dosavadním videem, které se ti podařilo natočit.

Zachyť proměny přírody

Ve svém originálním videu bys mohla mít prostor i pro to, abys zachytila proměnlivost přírody. Letní vánek na dlouhých stéblech trávy na louce, padající listí, podzimní déšť, zimní mlhu. To vše dotvoří krásný obraz celého ročního cyklu. Možná ti právě záběry z přírody pomohou se dostat i nad tvé každodenní trable.

Čtěte také: Ty nejlepší filmy na holčičí páteční večer.

Už se těšíš, až si vytvoříš své vlastní časosběrné video? Stačí vteřina denně, a i ty si vytvoříš jedinečný dokument svých běžných i výjimečných dnů. Můžeš k tomu použít aplikaci, nebo se do výroby videa pustit i sama.

Autorský text | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu