Tyhle tipy ti pomohou vypadat vyšší. I s malou výškou se dá pracovat. Naučíme tě, jak na to

Každá z nás, která nemá zrovna míry modelky a měří jen něco málo přes 150 centimetrů, ví, jak je těžké sehnat s takovou výškou dobře padnoucí oblečení. Vypadat vyšší bychom chtěli všechny, naštěstí ale existují způsoby, jak si k tomu dopomoci.

Hlavním cílem je opticky nohy prodloužit

Každá dívka, která má krátké nohy touží po jediném, své nohy alespoň opticky prodloužit. A to se naštěstí dá hned díky několika módním typům. Prvně se určitě neboj nosit pásky. Jestliže totiž výrazně vyznačíš linii pasu, dosáhneš toho, že tvé nohy budou vypadat výrazně opticky delší. Stejně tak to funguje, i když začneš nosit kalhoty s vysokým pasem a úzkými nohavicemi, které jsou teď navíc velmi moderní. Pokud budeš mít zdůrazněný pas, uspěješ i s malou výškou. Výsledný efekt můžeš ještě doplnit o podpatky, které samy o sobě přidají pár důležitých centimetrů navíc. Jen se moc nehodí na běžné nošení. Ale to nevadí.

Nemusíš se vyhýbat ani delším kabátům

Anketa: Jakou máš postavu?
Celkem hlasů: 157

Mnoho žen a dívek si myslí, že dlouhé kabáty tu jsou jen pro vysoké. Omyl. I když nejsi zrovna žirafa, nemusíš se dlouhým kabátům vyhýbat, ba naopak. I malé postavě může delší kabát prospět a opticky linie těla prodloužit. Jen si dej pozor při zkoušení, aby sis nevybrala kabát příliš volný a nepadnoucí. Dbej na to, aby byl spíše upnutý a krásně tak kopíroval tvou postavu. Navíc budeš vypadat elegantně a velmi vkusně. Kombinovat je můžeš s džínami ale i šaty nebo sukní. Tak do toho.

Zkrať sukni a klidně vybírej i dětské velikosti

Pokud jsi vzrůstem malá a do toho ještě štíhlounká, máš vlastně vyhráno. Pokud ti žádné oblečení nesedí, poohlédni se i v dětském oddělení. Možná tam najdeš něco, co ti bude padnout jako ulité. Jestliže jsi milovnicí sukní, určitě je nos a to hodně. Délku ale vol kratší a to ideálně nad kolena. Vyniknou v nich tvé nohy a budou pak vypadat i delší než kdyby sis oblékala sukni příliš dlouhou. V té by se totiž tvé krátké nohy ztratily a výsledek by nebyl moc efektní.

Tohle raději ne!

Už jsme ti poradili, co nosit máš a teď se podíváme na to, čemu by ses raději měla obloukem vyhýbat. Určitě si dávej pozor na příliš volné a plandavé oblečení, ve kterém budeš vypadat ještě menší. Kombinace úzkých džínů a volnějšího trička nebo svetru je fajn a lichotivá, ovšem pokud si k volnému vršku dáš ještě příliš volné kalhoty, v oblečení se budeš ztrácet a to nevypadá úplně nejlépe.

Co se týče bot, nemusíš nutně nosit jen ty na podpatku nebo platformě. I v nízkých botách a teniskách budeš vypadat dobře, ovšem nikdy si nevybírej kozačky a jiné boty, které ti budou sahat až po kolena. Takzvané mušketýrky teď sice velmi frčí, ale dívky s nízkou výškou se v nich nehezky ztratí a celkový dojem vůbec nevypadá dobře. Navíc ti nohy ještě více zkrátí, a to určitě nechceš.

Teď už konečně víš, jak na to a ani tě nemusí trápit, že nemáš nohy vysoké až do nebe.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT