Ty nejlepší filmy na holčičí páteční večer

Znáš to, pátek večer, za okny hustě prší a ty se snažíš najít ten nejlepší program, aby ses zase neukousala nudou. A co takhle pořádný filmový večer? Zavolej kamarádky nebo si udělej čas sama pro sebe, zapni Netflix a přines si pořádný snack. Čeká tě dlouhá noc.

Je libo trochu tance?

Máš ráda muzikály, chytlavé taneční kroky a veselé melodie? Pak je film Feel the Beat pro tebe jako dělaný! Vypráví příběh nadané mladé tanečnice, která usiluje o roli v broadwayském muzikálu. Nešťastnou náhodou ale pokazí, co se dá, a tak je nucena vrátit se do rodného města ke svému otci.

Zde jí místní učitelka v dětské taneční škole nabídne šanci trénovat mladé dívky, které se chtějí dostat na prestižní celostátní soutěž. Sebestředná April se zpočátku zdráhá, ale nakonec v tom najde své benefity. Celý film je doprovázený písničkami a tanečními kousky, které tě donutí zasněně hledět na obrazovku. A nebude chybět ani pohledný kluk!

Zakázaná láska nikdy nezklame

O velice profláknutém filmu The Kissing Booth (česky Líbací Stánek), dnes slyšel už asi každý. A věděla jsi, že příběh vznikl na motivy knihy? Celý film se točí kolem dvou nejlepších přátel, kteří se narodili ve stejný den a prakticky od samotného počátku jsou nerozdělitelná dvojka. Elle a Lee mají ale jednu zajímavou vychytávku, která je odděluje od všech ostatních — seznam pravidel, které Elle poruší v momentu, kdy políbí Noaha, staršího bratra Leeho.

A co říká pravidlo číslo devět? Příbuzní tvého nejlepšího přítele nepřipadají v úvahu. Elle však nebude moci zabránit tomu, co mezi ní a Noahem začíná vznikat. Musí se ale sama rozhodnout, který z nich dvou je pro ni důležitější. Pokud tě tenhle film zaujme, můžeš se rovnou vrhnout na druhý díl, který už je pár měsíců venku. A pozor! Třetí a poslední díl už je rovněž dokončen a čeká na vydání.

Máš ráda klasiku?

Další dílo, které vzniklo podle veleúspěšné série knih — To All Boys I’ve Loved Before (Všem klukům, které jsem milovala). Když byla Lara-Jean mladší, napsala pěti klukům, kteří se jí líbili, dopis, ve kterém jim vyznává své city. A co se stane, když po několika letech skončí ony dopisy ve schránkách těchto pěti nápadníků?

Rozhodně komický příběh, ve kterém láska bezpochyby hraje hlavní roli. Příběh se ale skvěle odděluje od kýčových, teenagerských filmů a nabízí ti pohled na klasickou americkou love story. Tak si připrav kapesníčky, protože druhý díl je ještě emotivnější!

Nalaď se na Vánoce!

Patříš mezi vánoční nadšence, kteří prožívají atmosféru svátků už v září? I již zmíněný film je postaven na velice známé knize od spisovatele Johna Greena a vypráví hned několik příběhů najednou. Každý z hlavních protagonistů totiž touží po tom samém — pořádné vánoční lásce. Někdo se bojí vyslovit, jiný má strach z odmítnutí – a nádech Vánoc tomuto romantickému chaosu dodává svoje vlastní kouzlo.

Netflix nabízí řadu filmů a seriálů, od dobrodružných po romantické, či dokonce hororové. Je jen na tobě, který kousek si vybereš.

Autorský text | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu