Tipy na neotřelé pohybové aktivity, které si můžeš dopřát doma

Nejsi zrovna příznivkyní davových sportovních aktivit, a přesto by sis ráda dopřála každý den trochu zdravého pohybu a blbnutí? Máme pro tebe super tipy, se kterými budeš ve formě, doplníš endorfiny, a získáš potřebné sebevědomí, aniž bys byla v davu dalších lidí.

Důraz na individualitu

Fitka, tenisové kurty, volejbalová hřiště nebo třeba přeplněný atletický stadión. To všechno jsou místa, která introvertní povaha příliš nepotřebuje. Možná i tebe rodiče zapsali do spoustu kurzů, které jsi z duše nenáviděla.

Důvod je prostý: v davových sportech není žádný čas na psychologii jedince, a jeho individualita je pak dokonale zašlapána a zametena pod koberec. Dbá se na soutěživost, musí se vynikat a být nejlepší, ale jestli je u toho člověk skutečně šťastný, to už nikdo neřeší. Pojď si na chvíli od světa, kde musíš nosit masku drsňačky, odpočinout.

Pojď se hýbat a buď přitom sama sebou!

Stoprocentní radost doma, nebo kdekoliv se ti zachce!

Jeden z nejpříjemnějších pohybů, který ti vrátí úsměv na rty, je spontánní tanec. Dej si sluchátka, zavři se doma nebo si zajdi třeba do parku či do přírody, kde se budeš cítit komfortně, a dej tomu grády! Tvá oblíbená hudba ti prostoupí každou buňkou těla, a naprosto spontánní pohyb tě dokonale uvolní a dodá ti pocit sebedůvěry.

Jen ty vyjadřuješ své emoce, a můžeš si to dovolit. Nikdo tě za pohyb nemůže odsuzovat a hledat v něm nesmyslná společenská pravidla. Každý jsme jedinečný, a vnímáme a interpretujeme hudbu jinak. Zatancuj si pro radost a zbavíš se napětí, stresu, špatné nálady i pocitu, že dnešní den za nic moc zatím nestál.

Po tanci se odměň pořádným douškem pití, a na chvíli jen tak stůj a koukej okolo sebe. Poznáš, že tvé srdce je šťastné. A to je ten nejkrásnější pocit, jaký ti pohyb může dát! Můžeš si pogratulovat.

Legrácky

Vyrostla jsi, a z holky, která mohla všechno, ses proměnila v osobu, která musí dodržovat společenské konvence. Na jednoho člověka je těch pravidel někdy až příliš. Pojď se na ně pro jednou vykašlat, a udělej si naprosto kreativní chvilku bláznivých pohybových nápadů. Doporučujeme si sednout před pořádně velké zrcadlo, kde si svůj slavný okamžik pořádně užiješ. Klidně si pusť nějakou rytmickou hudbu, a vzhůru do toho!

Doporučujeme se vrátit do dětství, kdy tě nikdo neposuzoval podle toho, zda jsi dáma nebo zlobivá holka. Vzpomeň si na všechny bláznivé pohyby a dej jich tolik, kolik tě bude bavit. Skákej jako orangutan a drbej se u toho na hlavě, dej si dřepy jako na základce, vzpomeň si, jak jsi skákala panáka, udělej co nejvíce ksichtů tě napadne. Veselé obličeje spolu s bláznivými pohyby tě dovedou do skvělé nálady.

Cítíš se po návratu do dětství příjemně? Pokud jsi zadýchaná, na chvíli si odpočiň a odměň se třeba nějakou básničkou z dětství, co najdeš na internetu. Pohyb a legrácky jsou skvělá věc!

Nepřehlédněte: Neválej se v létě jen u vody, zbytečně přibereš kila navíc. Začni se hýbat.

Neexistující hudební nástroje

Je úplně jedno, že jsi na umělecké škole byla premiantkou ve hře na zobcovou flétnu nebo že dokonale zvládáš hrát na tři nástroje. Nyní si užiješ něco, co je samostatnou disciplínou. Hra na neexistující nástroj je totiž sport! Soutěže se pořádají na celém světě, a asi si umíš představit, jak to vypadá v místě, kde si najednou čtyři borci a borkyně na pódiu začnou hrát na neviditelnou elektrickou kytaru – je to ohromná sranda! Pusť si hudbu a dej do toho všechno! Dáš kytaru, bicí, klavír, zobcovou flétnu, housle nebo třeba harfu?

Užij si super pohybovou chvilku, se kterou se rozhodně pobavíš.

Jak se ti líbily naše tipy na neotřelé pohybové aktivity, které si můžeš dopřát doma? Nenech se nikým zaškatulkovat. Jsi jedinečná a dokážeš všechno na světě! I veselý ksichtík!

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu