Textilní pleťová maska je malý zázrak… Už jsi ji vyzkoušela?

Odborníci na pleť a kosmetiku doporučují aplikování pleťových masek opakovat pravidelně dvakrát do týdne. Maska se totiž postará o kompletní vyživení, hydrataci, projasnění a čištění pleti. Už pár let jsou hitem textilní pleťová masky. Pojďme si je lépe představit.

Nic nemusíš nanášet a smývat

Snad největším benefitem textilních pleťových masek je jejich snadné použití. Jednodušší aplikace pleťové masky už ani nemůže existovat. A právě proto jsou tolik oblíbené. Už žádné nanášení masky z tuby, dlouhé zasychání a pak nekonečné smývání. Textilní masky jsou vyrobeny z jemného a tenkého plátýnka, které je doslova necucáno výživnými látkami. V masce jsou samozřejmě otvory pro oči, nos a ústa.

Masku stačí jen vyloupnout z obalu a přiložit si ji na obličej. Poté počkáš asi 10 – 15 minut než maska zapůsobí a stačí ji zase z obličeje sundat a je hotovo. Zezačátku se ti může stát, že s maskou budeš trošku zápolit, ale uvidíš, že na ten správný fígl přijdeš a pak už nasazování masky bude hračka.

Rychlý účinek

Stejně jako ostatní masky, mají i ty textilní pro tebe doslova nálož výživných látek ve vysoké koncentraci pro tvou pleť. Na trhu je obrovské množství dostupných textilních masek a ty si tak můžeš pokaždé vybrat jinou, podle toho, co tvá pleť zrovna potřebuje – což je jejich další výhodou. Tubu s maskou musíš využívat a pak si jdeš koupit jinou. Jelikož je textilní maska jen na jedno použití, můžeš je střídat jak na běžícím pásu podle libosti. Plátýnkové masky najdeš zklidňující, vyživující, čistící i hydratační. Textilní maska má navíc téměř okamžitý efekt. Stačí pouhá čtvrthodinka a tvůj obličej bude zářit jako znovuzrozený.

Tipy na správné použití

Masku samozřejmě vždy nanášej na čistou a suchou pleť. Po uplynutí patřičné doby působení masky je škoda ji hned vyhodit. Zbytek krému, který ti po masce zbude na obličeji, nikdy nesmívej, ale vmasíruj ho pořádně do pokožky a nech tak. Textilní maska je nacucaná krémem z obou stran, takže po sundání z obličeje ji můžeš použít ještě na vyživení dekoltu. Stačí, když přiložíš z druhé strany a necháš působit.

Vyzkoušej textilní masku a přesvědč se sama, že je opravdu skvělá. Jinou už ani nebudeš chtít nikdy používat.

Autor: Michaela Richterová

#kvíz 1 / 1 | Na kterém dalším místě na těle je doporučeno masku používat?

Na kterém dalším místě na těle je doporučeno masku používat?

ZAVŘÍT