Stručný průvodce, jak udržet svůj pokoj uklizený i v létě

Hrníčky a talíře se válí všude kolem tebe a tvé špinavé prádlo visí na židli, místo toho, aby se už pralo v pračce? Je na čase, aby ses naučila, jak svůj pokoj udržíš vždy v naprosté čistotě, aby k tobě mohla kdykoliv přijít na návštěvu kamarádka a ty ses nemusela stydět, že máš ve svém pokoji binec. Přečti si tyto rady.

Všechno hned dávej do koše

Nejlepší způsob, jak zabránit tomu, aby se ve tvém pokoji hromadily posmrkané kapesníky a prázdné láhve od balené vody je ten, že všechno smetí hodíš okamžitě do koše. Popros rodiče, aby ti do pokoje koupili odpadkový koš. Budeš ho mít po ruce a ušetří ti to cestu až do kuchyně. V dnešní době se dají koupit opravdu stylové odpadkové koše a tak si můžeš vybrat takový, který bude také krásnou dekorací tvého pokoje.

Vždy si ustel postel

Tohle určitě od maminky nebo tatínka slyšíš pořád. Každé ráno ti připomínají, aby sis ustlala, ale tobě se do toho nechce. Jenže když si usteleš, tvůj pokoj bude vypadat okamžitě jinak, a dokonce i ty se budeš cítit lépe. Pokud ti nějaká kamarádka zavolá na videohovor, nebudeš se muset skrývat. Výhodu to bude mít jednoznačně i večer. Vždy je příjemnější lehnout si do krásně ustlané postele, než do zmuchlaných peřin.

Nepřehlédněte: Léto je ideální doba na běhání. Jak si to co nejvíce užít?

Dej všem svým věcem své místo

Mnohdy v pokoji nemáš nepořádek, ale vládne v něm chaos. Všechny věci máš různě rozmístěné po pokoji. Sice jsou jakoby uklizené, ale zároveň to vypadá hrozně neuspořádaně a zmateně. Udělej si ve svých věcech systém. I ty sama se ve tvém pokoji, který má určitý řád, budeš cítit mnohem lépe a také tvá nálada bude radostnější. Dokonce ve svém pokoji budeš chtít trávit více času a ráda si tam budeš zvát návštěvy.

Uklizen pokoj má své kouzlo, a pokud se budeš řídit těmito radami, budeš se v něm cítit lépe. I tví rodiče tě za to pochválí.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT