Šortky jsou in! Jaké letos v létě nesmíte postrádat?

Co se letos v létě nosí? Rozhodně šortky! Šortky dříve nosili hlavně muži, ženy dávaly přednost pohodlnějším a volnějším sukním či šatům. Pravdou ale je, že módní svět letos zavelil jinak – na pultech obchodů se začaly ve velkém objevovat právě šortky. Nyní se ale nabízí otázka, jaké konkrétní šortky jsou in? Už to dávno není jenom o denimových šortkách, které se sice nosí i nyní, ale existuje mnoho skvělých střihů, s nimiž v létě okouzlíte.

Pokud tedy chcete oživit svůj šatník, doporučujeme se vydat na nákup šortek. A abyste nesáhli po těch, které se nenosí nebo které nejsou in, vybrali jsme vám několik typů a střihů, s nimiž zkrátka nešlápnete letos v létě vedle.

Paperpag šortky

Mezi aktuálně velice stylové šortky patří takzvané paperpag šortky. Vznikly ze známějších paperpag kalhot, které se jenom střihly. Tyto šortky jsou typické vázáním v pase a následnou velkou mašlí přímo v pase. Vytvoří dokonalý look, a to dokonce i do práce.

Cyklistické šortky

Možná jste se s nimi už setkali, možná ještě ne. Aktuálním hitem léta jsou takzvané cyklistické šortky, které se však nosí i tehdy, kdy nenasedáte na kolo. Dříve se upnuté šortky sahající pomalu ke kolenům nosily jenom tehdy, kdy se usedlo na kolo, nyní se kombinují hlavně s elegantními prvky, jako jsou košile nebo halenky. Nevolte k tomuto modelu obyčejná trička, ať nepůsobíte moc sportovně. K cyklistickým šortkám patří opravdu elegantní kousky.

Chinos šortky

Vzpomínáte si na chinos kalhoty? Jedná se o kalhoty, z nichž vzešel další kousek, a to chinos šortky. Bez těchto šortek se neobejde žádný vyznavač preppy stylu. Už je máte v šatníku taky? Pokud ano, nezapomeňte k nim nosit pásek. Ten je krásně oživí. U těchto šortek platí, že k nim můžete kombinovat naprosto všechno – ať už to jsou elegantní vršky nebo obyčejná trička.

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT