Skvělý dárek nejen na Vánoce. Vyrob si domácí mýdlo jen z pár dostupných surovin. Je to snadné a rychlé.

Čas letí opravdu rychle a jen co je za námi léto, chystáme se na Vánoce. Už jsi přemýšlela, čím letos obdaruješ své blízké nebo to necháš na Ježíškovi? Není na škodu se pojistit pro případ, že by náhodou zabloudil. Domácí mýdlo je rychle hotové, voní a potěší úplně každého. Ty ušetříš peníze i čas, protože už nebudeš muset trávit hodiny přemýšlením v obchodech, co nakoupit. A vlastnoručně zhotovený dárek stejně potěší každého úplně nejvíc. Jedno mýdlo si také nezapomeň udělat pro sebe, je totiž vážně úžasné.

Co si musíš připravit

Nejprve musíš mít po ruce všechny suroviny. Ty nakoupíš nejjednodušeji na internetu, ale dají se samozřejmě sehnat i v kamenných obchodech. Dnes už všechno najdeš na každém rohu v každém městě. Proto se neboj, i když něco nebudeš znát, určitě to pořídíš v obchodech s dekoracemi, svíčkami nebo domácími potřebami.

Na nákupní seznam si tak napiš:

  • mýdlovou hmotu
  • barvu na mýdlovou hmotu
  • vonnou esenci určenou pro výrobu svíček nebo mýdel
  • formičky – můžeš koupit silikonové, ale i jakékoliv jiné nebo menší nádobu ve tvaru, ve kterém chceš mít mýdla
Anketa: Vyzkoušíš si tento super dárek vyrobit?
Celkem hlasů: 150

Mýdlovou hmotu pořídíš klasicky bílou nebo průhlednou – transparentní. Je jen na tobě, v jakých barvách, chceš mýdla mít. Mýdlo bez vůně by nebylo ono, proto nezapomeň na vonnou esenci. Tu zase vybírej podle toho, jak chceš, aby mýdlo vonělo. Esence musí být vhodná do mýdel, aby nezpůsobila alergickou reakci při kontaktu s pokožkou.

Jak na to:

Postup je velmi jednoduchý, a vlastně budeš vařit. Přesuň se proto do kuchyně a připrav si dva kastrůlky.

  1. Mýdlovou hmotu musíme rozehřát ve vodní lázni, proto si do většího hrnce dej vodu a do menšího mýdlovou hmotu. Počkej, až se hmota rozpustí, je to stejné jako kdyby si rozehřívala čokoládu na polevu.
  2. Dávej si pozor, aby se hmota nezačala vařit, musíš ji jen nechat rozpustit a rozehřát nesnaž se ji za žádnou cenu uvařit. Až bude hmota povolená, přidej k ní pár kapek vonné esence.
  3. Pokud si přeješ mít mýdlo barevné, přidej i barvu.
  4. Takto připravenou a ještě pořád teplou hmotu teď už jen stačí nalít do připravených formiček a nechat ztuhnout.

Není to žádná věda a mýdlo je za chvíli na světě. Aby bylo hezčí a něčím zvláštní, můžeš k němu přidat i plátek pomeranče, citronu, kousky levandulových sušených květů, lístky růží nebo mýdlové vločky, hezky vypadají i malé mušličky nebo drobné kamínky, které sis možná dovezla z dovolené. V tom případě bys musela nalít do formičky nejprve jen část hmoty, přidat dekoraci a znovu ji zalít tak, aby ozdoba zůstala pěkně ve středu mýdla. Hotové mýdlo stačí převázat obyčejným provázkem nebo hezkou mašličkou.

Snadné, že?

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT