Skoncuj s popraskanou a suchou kůží na rukou

Známe to všechny. V zimě jsou naše ruce často hodně popraskané, kůže je suchá, tvoří se na šupinky a navíc to bolí. Zkoušela si všechny možné krémy, ale stejně ti stále nic nezabírá? Pokožka na rukou potřebuje mnohem komplexnější péči, než si možná myslíš. Jak na to?

Určitě se během zimy vyhýbej produktům s obsahem alkoholu. Ty totiž pokožku ještě více vysušují. Pozor také na časté mytí rukou, na hygienu samozřejmě stále dbej, ale nepřeháněj to. Stejně tak mohou na suché ruce trpět lidé, kteří pracují často s čisticími prostředky ale i ti, kdo pracují v kanceláři. Papír totiž z rukou vysává tuk, a proto jsou častěji suché. Přirozenou tukovou vrstvu z pokožky stejně tak vysává i mýdlo. Ta ale udržuje kůži zdravou a především vlhkou, proto v zimě šetři právě i mýdlem. Častěji se pak totiž mohou tvořit nepříjemné a svědivé ekzémy nebo vyrážky, které doprovázejí praskání suché kůže.

Kdo maže, ten jede…

Mazat, mazat a mazat. To je velmi důležité. Používej krémy na ruce s obsahem vitamínů a glycerinu. Velmi skvěle na suchou kůži působí výrobky s obsahem medu, konopí nebo měsíčku lékařského. Ruce si natírej i několikrát denně, nejlépe po každém mytí a to i v případě, že je nemáš úplně suché nebo popraskané. Krém nanes vždy v dostatečně silné vrstvě a nech ho pořádně vsáknout, alespoň deset minut vždy vyčkej, než začneš něco dělat. Pokud máš ruce opravdu hodně suché, pořiď si hydratační rukavice, které si na namazané ruce natáhni, když půjdeš spát.

Výborně účinkuje i obyčejný olivový olej, který najdeš doma ve spíži. Večer si vmasíruj do rukou pár kapek oleje a nech ho vsáknout. Tohle dělaly naše babičky a ruce měli i přesto, kolik práce měli, stále krásné. Když půjdeš ven na déle než deset minut, vždy si také nezapomeň obléknout rukavice. Ty by měli být nejlépe z kvalitního materiálu, jakým je například bavlna.

Co by ti ještě poradily babičky

Na závěr pro tebe máme jeden osvědčený domácí recept, jak si zajistit krásné a hydratované ruce po celou zimu. Smíchej jednu polévkovou lžíci citrónové šťávy, cukru krystal a vlažné vody. Tuhle směs jemně rozmíchej a poté pečlivě vetři do pokožky na rukou. Celou dobu si ruce masíruj, dokud nezačne směs na rukou zasychat. Poté si ruce pořádně omyj vodou. Tímto způsobem se nejen zbavíš drsné a popraskané kůže ale také díky citrónu jí dodáš potřebné vitamíny. Jako bonus věř, že tento recept je i skvělou dezinfekcí na ruce.

Užij si krásné ruce po celou mrazivou zimu.

Autorský text

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu