Seznamte se, tohle je menstruační houbička. Jak funguje a hodí se i pro tebe?

Moderní vychytávky už přišly i do světa intimní hygieny a mezi menstruační pomůcky. Zatímco se hojně mluví o menstruačních kalíšcích nebo dokonce o menstruačních kalhotkách, menstruační houbičky jsou stále tak trošku v pozadí. Přitom právě ony jsou spolehlivé, naprosto diskrétní, během nošení o nich vůbec nevíš a snadno se zavádí. Oblíbíš si je i ty?

Něco jako tampón ale není to tampón

Menstruační houbička se zavádí stejně jako klasický tampón. Houbička ale nemá provázek a tak, i když se jde k vodě a svlékneš se do plavek, nemusíš se bát, že vykoukne omylem šňůrka. Avšak je potřeba houbičku zavézt dostatečně hluboko a tak se některým ženám více líbí možnost, přivázat přírodní provázek za houbičku, aby šla snadněji vyjmout z těla ven. Oproti tampónu se ale houbička nevyhazuje, naopak – dá se použít znova. Stačí ji po použití pořádně opláchnout pod studenou vodou a pak je připravená znovu k zavedení. Menstruační houbička je měkká, příjemná a stoprocentně spolehlivá, tekutinu opravdu za žádnou cenu nepropustí. A jako bonus nedráždí sliznici.

Anketa: Používáš menstruační houbičku?
Celkem hlasů: 105

Prodává se hned v několika velikostech, záleží na tobě, co ti bude vyhovovat. Možná se ti bude nejprve houbička zdát dost velká, a pokud budeš mít problém s jejím zaváděním, stačí ji kousek odstřihnout nebo zaoblit a upravit její tvar, tak jak to pro tebe bude nejlepší a nejpohodlnější. Jestliže ji budeš chtít sehnat, poohlédni se na internetu.

Přírodní houba z moře

Co tě možná také překvapí, tak je to fakt, že jde vlastně o zcela přírodní mořskou houbu. Ano, čteš dobře, tahle houba roste v mořích. Alespoň máš jistotu, že je skutečně přírodní a tím pádem zdraví nezávadná. Tyto stoprocentně přírodní mořské houbičky obsahují přirozeně minerály, které mají dezinfekční účinky. Vždy než ji začneš používat, tím máme na mysli, před každou novou menstruací je důležité houbičku dobře vydezinfikovat. Nikdy se nepokoušej houbičku vyvařit ve vodě nebo ji mýt agresivními prostředky. I tady to musí jít čistě přírodní cestou. Nejlepší možností je čistění v solné lázni. Použít ale můžeš i ocet nebo tea tree olejíček.

Houbička slibuje pohodlnější a diskrétnější menstruaci, vyzkoušíš ji?

Autor: Tereza Pospíšilová

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT