Sérum na pleť aneb jaké jsou jeho výhody a proč bys jej měla používat?

Pokud se ti zdá, že tvoje pleť už není tak hebká, jak byla dříve, existuje spousta věcí, co pro ni můžeš udělat, a to obzvláště teď v zimě, kdy je tvá pokožka hodně vysušená. Největší dávku zvlhčení a účinných látek ti určitě poskytne sérum na pleť. To je určeno k výživě a hydrataci pokožky a je skvělou volbou, co použít po čištění obličeje.

Co je to sérum?

Séra na obličej obsahují koncentrované množství aktivních složek prospěšných pro pleť. Aktivní molekuly proniknou pod povrch tvé pleti. Sérum je něco jako tajná zbraň na kožní problémy s pletí, jako je například změna barvy, vysušenost či vřídky.

Jaké jsou výhody pleťového séra?

Nejenom, že sérum tvou pokožku hydratuje, čímž ji chrání, má také mnoho dalších výhod.

Rychle se vstřebává do pokožky

Séra jsou lehčí formulace péče o pleť než zvlhčovače. Tenčí viskozita umožňuje snadnější vstřebávání séra do pokožky. Díky tomu je pleťové sérum ideálním prvním krokem v procesu péče o pleť.

Zklidňuje citlivou pokožku

Séra jsou často nejvhodnější pro holky s akné nebo mastným typem pleti, kterou rychle zklidní, a předchází tak dalšímu poškození.

Chrání pokožku před volnými radikály a budoucím poškozením

Séra, která jsou obohacena o přísady, jako vitamin C, vitamin E, kyselinu ferulovou, zelený čaj, resveratrol a astaxanthin, pomáhají předcházet oxidačnímu poškození ultrafialovým světlem a znečištěním, což může vést k předčasnému stárnutí pokožky.

Jak používat sérum

Nejlepší způsob, jak používat sérum na obličej, je jej použít jako základní vrstvu pod ostatní výrobky, jako je zvlhčovač, opalovací krém a make-up. Zatímco mladší pokožka obecně nepotřebuje víc než jemný čisticí prostředek a denní širokospektrální krém, je užitečné do svého každodenního čisticího programu zařadit také sérum jako preventivní péči o pleť. To může pomoci zabránit zabarvení pleti, oxidačnímu poškození, dehydrataci a předčasnému stárnutí pokožky.

Sérum na obličej můžeš použít jednou nebo dvakrát denně po vyčištění a tonizaci pleti. Jak často nanášet sérum na pokožku, to závisí na stavu tvé pleti.

Frekvence aplikace séra na obličej

Antipigmentační a antioxidační séra fungují nejlépe, když se aplikují ráno. To pomáhá chránit pokožku před útoky okolních vlivů a produkcí volných radikálů, které uvolňuje světlo, včetně UV záření.

Hydratační séra pro suchou pokožku aplikuj nejlépe dvakrát denně, aby tvá pokožka zůstala dostatečně zvlhčená.

Zdroj: healthline.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu