Sandra (17): Můj otec vyhrožoval kamarádce, musela mě prásknout. Tak zjistil, že chodím s Romem

Sandra se v patnácti letech poprvé bláznivě zamilovala. Její kluk byl milý, hodný, bystrý a znali se ze školy. Jenže byl to Rom – a Sandry tatínek se nikdy netajil tím, že je rasista. Vztah proto tajila, když ale všechno vyplulo na povrch, měla Sandra doma hotové peklo.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Láska na první pohled

Když si Sandra všimla Lukáše poprvé, byla z něj úplně vedle. Pár týdnů jej pouze pozorovala na školní chodbě o přestávkách, až se odhodlala za ním přijít a pozvat ho do kina. Byla štěstím bez sebe, že on její nabídku přijal, navíc byla pyšná, že se dokázala přimět, aby oslovila chlapce jako první. Rande jim vyšlo na výbornou, mladá dvojice se do sebe zamilovala a teď konečně mohli být spolu. Jenže to mělo jeden háček.

Sandra věděla, že její otec nebude mít z jejího přítele radost, byl totiž dost velkým rasistou a vůbec se tím netajil. To však Sandra věděla a uvědomovala si, co by doma vzniklo, kdyby se to otec dozvěděl. I když se s Lukášem začala stýkat pravidelně, rodiče si vždy mysleli, že je venku s kamarádkou. Takto zvládali svůj vztah celé dva roky.

Bylo mu to divné, musela jsem říct pravdu

Zatímco Lukáš svou milou představil rodině poměrně brzy, ona před ním o té své rodině příliš nemluvila. To Lukášovi začalo být divné. Že dostane takovou odpověď rozhodně nečekal, ale nezlobil se. Lidé jsou přece různí.

„Bylo to hrozné, když se mě na rodiče zeptal, chtěla jsem lhát, ale pak mi došlo, že to by ho mohlo ještě více ranit. Do nekonečna ale všechno tajit stejně nejde, takže jsem mu narovinu pověděla o svém otci, který nejde pro nadávky a urážky na stranu Romů daleko,“ vzpomíná Sandra.

I když to nebyl příjemný rozhovor, Sandře se velmi ulevilo, její Lukáš už to věděl a stejně ji stále miloval. Slíbili si, že to společně zvládnou, ať už bude reakce jejího otce jakákoliv. Říct mu to však chtěla Sandra sama, a hlavně nějak promyšleně. Do toho ale zasáhla náhoda a konečná reakce byla ještě horší, než si představovali.

Kamarádka byla v nepravou chvíli na špatném místě a všechno prasklo

Když Sandra šla jeden večer opět za Lukášem, řekla, že se bude u své kamarádky dívat na film. Jenže shodou okolností její otec viděl v ten stejný večer její kamarádku venku s partou kamarádů, mezi kterými ale Sandra nebyla. To on nechtěl nechat jen tak. Za její kamarádkou šel, aby vyzvěděl, kde Sandra je a proč doma lhala.

I když ona promluvit nechtěla, v tu dobu bohužel do toho držela cigaretu. Sandřin otec jí začal vyhrožovat, že to řekne jejím rodičům. Takže dosáhnul toho, že pod výhrůžkou kamarádka povolila a řekla, kde Sandra ve skutečnosti je.

Scény, křik a facky

Otec Sandru hned vyhledal, na místě ztropil scénu – a jakmile si všimnul, že Lukáš je Rom, strhla se šílená scéna. Neváhal a Sandře nadělil několik facek, Lukáše sprostě začal urážet a svou dceru doslova odtáhnul do auta a odvezl domů. Doma ale peklo ještě pokračovalo. Sandra dostala od otce pěkný nářez, až měla na rukou a nohou modřiny, otec běsnil a křičel po ní, urážel Lukáše a svou dceru se rozhodnul snad navždy zamknout doma, jen aby jeho už nikdy neviděla.

Prožíváš podobné životní útrapy jako Sandra a ráda by si se s nimi svěřila? Napiš nám na email [email protected].

„Maminka se mě snažila bránit, ale měla z otce strach. On nás nikdy nebil, ale měl výbušnou povahu a byl hodně drsný, když někdo dělal něco, co se mu nelíbilo. Nemohla pro mě nic udělat, já jsem si to vytrpěla a šla jsem spát. Horší je, že mi otec zabavil telefon, nemůžu na počítač a teď ani do školy. Otec mezitím tajně vyjednává moje přeložení na jinou školu. Bojím se, že udělá všechno pro to, aby na mě Lukáš zapomněl. Teď za ním vůbec nesmím, neviděla jsem ho více než dva měsíce,“ končí své vyprávění Sandra.

Sandra svého přítele stále moc miluje, nemůže ale vědět, jak se po tom všem cítí on a zda bude ještě o ni stát. Teď může jen doufat a čekat, než se ke svému milému zase dostane.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu