Sandra (15): Nenávidím svou sestru. Rozbila si telefon a svedla to na mě. Máma ji věří víc než mě.

Sandra je starší od své sestry Mariky o jeden rok. A připadá ji, že za všechno, co se doma přihodí, obviní ji. Marika, která si rozbila svůj telefon, před mámou zapřela, že to byla ona a svedla to na Sandru. Ta dostala domácí vězení a nemohla se sejít se svým přítelem. Nakonec však pravda vyšla najevo.

Marika obvinila Sandru, že jí rozbila mobil

Hádky mezi Sandrou a její sestrou Marikou byly na denním pořádku. Jednoho dne to však Marika přehnala. Přiběhla za svou mámou s pláčem a rozbitým displejem od svého poměrně nového mobilu a svedla na Sandru, že ji ho rozbila. Telefon prý ležel na psacím stole v pokoji a Sandra ho naschvál shodila na zem, protože se naštvala, že Marika si koupila nové kalhoty, které chtěla ona.

Maminka dala domácí vězení oběma sestrám

Máma, která celou debatu o nově koupených kalhotách slyšela z obýváku, ale nechtělo se ji do ní zasahovat, samozřejmě Marice uvěřila. Nepomohlo Sandřino vysvětlování, že telefon nerozbila. Ani se ho nedotkla. Říkala mamince, že to byla Marika, kdo ve vzteku telefon shodil, ale nepomohlo to. A protože u této nešťastné náhody byly jen holky a nikdo další, dostaly za to obě domácí vězení bez rozdílu.

Přišlo naštvání a bezmoc za nespravedlivé obvinění

Sandra byla naštvaná. Tohle bylo tak nefér. Proč má pořád trpět za chyby své sestry. Nevěděla, na koho být naštvaná více, jestli na svou mámu za to, že nevidí, jak Marika lže, nebo na svou sestru, za to, že ji neprávem obvinila. Máma jim oběma dokonce pozastavila kapesné do doby, než z těch peněz bude zaplacená oprava displeje. Nejvíce ji však mrzelo, že nemůže jít ven a bude muset zrušit tolik vytoužené první rande se svou novou láskou Pavlem.

Pavel byl naštvaný a Sandře už nemohlo být hůř

Sandra probrečela celé odpoledne. Jak mohla Marika udělat něco takového. Pavel ji na omluvnou zprávu sice odpověděl, ale bylo poznat, že je naštvaný a odtažitý. Sandře začalo být jasné, že druhý pokus na rande s Pavlem už mít nebude. Takhle si dnešní den, na který se tolik těšila, nepředstavovala. Večer ji to nedalo a znovu se do Mariky pustila, proč to udělala. Ta se jen ušklíbla.

Maminka nakonec nedopatřením zjistila, jak to bylo

S úsměvem na rtech Sandře prozradila, důvod jejího chování. Nechtěla, aby se setkala se svým idolem, protože Marika ještě kluka nemá a Sandra prostě nebude první. Marika bohužel netušila, že celou dobu stojí za ní její máma. Ta nakonec rozhodla, aby Marika Pavlovi zavolala a celou situaci mu vysvětlila. Domácí vězení ji uložila na celý měsíc a Sandře prodloužila o hodinu vycházky, až půjde na své rande s Pavlem.

Marika nakonec uznala svou chybu a litovala ji. Omluvila se také Sandře a myslela to tentokrát opravdově. Díky tomuto incidentu se nakonec zlepšil i jejich vztah a holky se spolu už tolik nehádaly. Tohle samozřejmě nejvíce ocenila také jejich maminka.

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT