Roztomilá i stylová – dívčí móda plná puntíků

Puntíky jsou nesmrtelným a nadčasovým vzorem, který je v módě pořád. Mladým slečnám sluší a udělají z nich křehké dívky – stačí jen vědět, jak je nosit. S ohledem na věk si ale můžete dovolit vlastně cokoliv a vždy budete vypadat úžasně.

Puntíky kam se podíváš

Puntíky si velmi dobře rozumí s denimem. Nosit tak můžete džínové kraťasy a k nim halenku, tričko, svetřík nebo mikinu s puntíky a hned budete vypadat skvěle, navíc nikdy nešlápnete vedle. Zvláště pak v létě se s puntíky můžete pěkně vyřádit. V módě jsou podkolenky, které můžete nazout ke kraťasům, doplnit je o jednoduché tričko a doplnit teniskami. Puntíkované podkolenky dodají outfitu šmrnc a obzvláštního. Pokud bude venku chladněji stačí obléknout džínovou bundičku. Puntíky volte co nejbarevnější – a nikdo vás už nepřehlédne.

Šaty s nádechem retra

Retro šaty jsou velmi oblíbené, mají bohatou sukni a v pasu bývají doplněné o pásek nebo mašličku. Šaty působí velice hezkým holčičím vzorem a sluší i každé postavě. Nosí se všechny barvy a bývají doplněné bílými puntíky, které krásně na barevném podkladu vyniknou. Puntíky mohou být malé, větší i ty obrovské. V případě, že se venku ochladí, oblečte si punčochy nebo silonky – a ty klidně zvolte v barvě šatů. Móda mladých slečen by měla být o barvách – tmavých barev i vzorů si ještě užijete dost.

Nezapomeňte na doplňky

A konečně to nejlepší. Nic nedodá celkovému vzhledu lepší tečku než vhodně a dobře zvolené doplňky. A co takhle puntíkované boty? Zkuste obout tenisky, balerínky nebo letní žabky s puntíky a k nim třeba puntíkované náušnice nebo kabelku. Neznamená to ale, že se musíte do puntíků zahalit celý od hlavy až k patě. To by byl model spíše přeplácaný a komický.

Puntíky by měla doplnit vždy jedna neutrální barva, která bude celkově dobře vypadat v kontrastu s ostatním. Nejlepší volbou je bílá barva, která působí nevinně, křehce a hlavně mladistvě. Nakombinovat puntíky ale můžete i s jinými vzory – například kárované kalhoty k puntíkované halence jdou skvěle.

Úžasné na puntících je, že je můžete obléknout kdykoliv a letní puntíkové oblečení bezpochyby využijete i příští rok.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT