Rady do života, které byste měli poslouchat a brát vážně

Rady, které dostáváme od svých rodičů a blízkých nejprve neposloucháme nebo je odmítáme brát vážně. V dospělosti, až přijde na to nejhorší ale obvykle zjistíme, že jsme je možná poslouchat měli. Které rady do života bychom měli vždy brát vážně a v životě se jimi řídit?


Nikoho se nesnažte měnit

Na tuhle zlatou radu obvykle dojde v partnerském životě. Snaha změnit partnera k obrazu svému, ale dohnala k rozvodu nejeden pár. Lidé často jdou tvrdě za svým a čekají, že se lidé kolem nich budou měnit podle toho, jak jim se to hodí, ale to je samozřejmě úplný nesmysl. Pokud vám člověk nevyhovuje, takový jaký je, nemá smysl s ním být.

Nakonec oba zjistíte, že vám takhle bude lépe. Obvykle ale už bývá pozdě. Stejné je to i s přáteli nebo kolegy. Je potřeba si uvědomit, že optimistu nepřimějete vidět svět černě, melancholika nedonutíte se odvázat a agresor se nikdy nestane citlivou duší.

Když nevíte co říct, říkejte pravdu

S poctivostí nejdál dojdeš. I tohle slýcháváme od starších a zkušenějších lidí kolem nás. A ono je to opravdu tak. Maminka vždycky bude říkat svým dětem, že lež má krátké nohy. A my přesto lžeme vlastně pořád. A to v úplných malichernostech i vážných věcech. Začíná to – ano učila jsem se, nemám na to čas, nestíhám se s tebou sejít, ne nemám peníze a nepůjčím ti a podobně.

Lidé věří, že drobná lež neublíží, a že lhát je prostě snazší. Nezapomeňte ale, že každá lež se může dál nabalovat, a že když zalžeme i v maličkosti bude nás to vést lhát i ve vážnějších věcech. A co z toho potom může být, si asi všichni dokážeme představit. A jako dospělí a zkušení na to také vždycky přijdeme. Je tedy lepší s tím ani nezačínat, co myslíte?

Nikdy nedělejte to, z čeho budete mít špatný pocit

V životě nastane mnoho situací, které nám nepřináší vnitřní dobrý pocit nebo zkrátka je nad slunce jasné, že je to blbost a dělat bychom to určitě neměli. Nikdy v životě by člověk neměl dělat nic, co se mu příčí a to o čem ví, že je špatné a zlé. V důsledku totiž často ubližujeme nejen blízkým, ale i sobě samotným. A to co děláme my, vidí i naše děti a budou to chtít dělat také.

I když v životě bohužel nikdo nemůže dělat jen to, co ho baví, nikdy bychom neměli dělat věci, které mohou ublížit a způsobit něco špatného. Jednoduché to asi vždycky nebude, ale určitě se budete cítit lépe, budete mít lepší náladu a jednou si řeknete, že jste žili správně a jste na sebe hrdí. A to za to stojí.

„Je zhola zbytečné se ptát, má-li život smysl či ne. Má takový smysl, jaký mu dáme“.

Autor: Katka P.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 26 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 26 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 26 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 26 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 26 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 26 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 26 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 26 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí
In dubio pro reo 4 fotografie

In dubio pro reo

In dubio pro reo je jedna z klíčových zásad trestního práva a znamená v pochybnostech ve prospěch obviněného. Jak funguje tato zásada v praxi je možno demonst..

doba čtení: 4 minuty
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí
Justiční logika 4 fotografie

Justiční logika

Již osm let řeším zapeklitý případ. Jde o jednu obchodní společnost, kde se část společníků rozhodla, že vymění vedení a nasměruje společnost novým směrem. Sm..

doba čtení: 5 minut
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 18 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 26 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 26 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 18 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 18 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 26 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 26 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 18 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 26 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí
Rozvod za 12 let 4 fotografie

Rozvod za 12 let

Tento příběh je z doby, kdy jsem ještě nebyl advokátem, a který jsem zdědil. Na začátku byla docela banální věc, že se klientka chtěla rozvést. Předpokladem r..

doba čtení: 4 minuty
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 26 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 26 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí