Rady do života, které byste měli poslouchat a brát vážně

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín GirlWorld.cz na hlavní stránku seznam.cz
rodičovské rady (zdroj foto: freepik.com)

Rady, které dostáváme od svých rodičů a blízkých nejprve neposloucháme nebo je odmítáme brát vážně. V dospělosti, až přijde na to nejhorší ale obvykle zjistíme, že jsme je možná poslouchat měli. Které rady do života bychom měli vždy brát vážně a v životě se jimi řídit?


Nikoho se nesnažte měnit

Na tuhle zlatou radu obvykle dojde v partnerském životě. Snaha změnit partnera k obrazu svému, ale dohnala k rozvodu nejeden pár. Lidé často jdou tvrdě za svým a čekají, že se lidé kolem nich budou měnit podle toho, jak jim se to hodí, ale to je samozřejmě úplný nesmysl. Pokud vám člověk nevyhovuje, takový jaký je, nemá smysl s ním být.

Nakonec oba zjistíte, že vám takhle bude lépe. Obvykle ale už bývá pozdě. Stejné je to i s přáteli nebo kolegy. Je potřeba si uvědomit, že optimistu nepřimějete vidět svět černě, melancholika nedonutíte se odvázat a agresor se nikdy nestane citlivou duší.

Když nevíte co říct, říkejte pravdu

S poctivostí nejdál dojdeš. I tohle slýcháváme od starších a zkušenějších lidí kolem nás. A ono je to opravdu tak. Maminka vždycky bude říkat svým dětem, že lež má krátké nohy. A my přesto lžeme vlastně pořád. A to v úplných malichernostech i vážných věcech. Začíná to – ano učila jsem se, nemám na to čas, nestíhám se s tebou sejít, ne nemám peníze a nepůjčím ti a podobně.

Lidé věří, že drobná lež neublíží, a že lhát je prostě snazší. Nezapomeňte ale, že každá lež se může dál nabalovat, a že když zalžeme i v maličkosti bude nás to vést lhát i ve vážnějších věcech. A co z toho potom může být, si asi všichni dokážeme představit. A jako dospělí a zkušení na to také vždycky přijdeme. Je tedy lepší s tím ani nezačínat, co myslíte?

Nikdy nedělejte to, z čeho budete mít špatný pocit

V životě nastane mnoho situací, které nám nepřináší vnitřní dobrý pocit nebo zkrátka je nad slunce jasné, že je to blbost a dělat bychom to určitě neměli. Nikdy v životě by člověk neměl dělat nic, co se mu příčí a to o čem ví, že je špatné a zlé. V důsledku totiž často ubližujeme nejen blízkým, ale i sobě samotným. A to co děláme my, vidí i naše děti a budou to chtít dělat také.

I když v životě bohužel nikdo nemůže dělat jen to, co ho baví, nikdy bychom neměli dělat věci, které mohou ublížit a způsobit něco špatného. Jednoduché to asi vždycky nebude, ale určitě se budete cítit lépe, budete mít lepší náladu a jednou si řeknete, že jste žili správně a jste na sebe hrdí. A to za to stojí.

„Je zhola zbytečné se ptát, má-li život smysl či ne. Má takový smysl, jaký mu dáme“.

Autor: Katka P.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín GirlWorld.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat