První rutina péče o pleť pro teenagery: 4 základní produkty, co bys měla mít doma

Dospívající roky mohou být v životě mladého člověka velmi bouřlivým obdobím. Tvé tělo se mění a hormony začnou zuřit, což způsobí velké zmatky fyzicky i emocionálně. Puberta se prezentuje mnoha způsoby, ale kožní potíže se často mohou objevit jako první. Máme pro vás 5 základních produktů, které každá z nás potřebuje ve svém arzenálu péče o pleť,

Čistič pleti

Ze všech dostupných kroků péče o pleť by mělo být čištění věnováno nejvíce pozornosti. Správné čištění odstraní některé z nejčastějších příčin akné na povrchu pokožky, jako je přebytečný olej a nečistoty. Je obzvláště důležité zdůraznit čištění, pokud nosíš make-up, protože jeho zbytky jsou také jednou z hlavních příčin akné.

Pro různé typy pleti existují různé čisticí prostředky a je důležité vybrat ten správný. Pro suchou až normální pokožku se doporučuje krémový čisticí prostředek s hydratačními přísadami, jako je kyselina hyaluronová a ceramidy.

Použití čisticího prostředku, který je nekomedogenní a má vlastnosti regulující olej, může být záchranou pro mastnou pokožku, proto vyhledejte ty, které obsahují čajovníky nebo aloe vera. U pokožky náchylné na akné dávej pozor na čisticí vody, které obsahují jemné chemické exfolianty, jako je kyselina salicylová nebo kyselina glykolová.

Ty, které máte citlivou pokožku, byste měly používat jemné čisticí prostředky, které neobsahují žádné umělé přísady, vonné nebo pěnivé látky. Celkově je také dobrý nápad vyhýbat se síranům a parabenům.

Maska na obličej

V dnešní době je nabídka masek na obličej opravdu hooooodně široká. Musíš tak přijít na to, která ti vyhovuje nejvíce. Samozřejmě ale musíš brát ohled na to, jaký typ pleti máš. Jinou péči bude potřebovat pleť mastná a jinou suchá. Můžeš si pořídit slupovací masky na černé tečky, které je účinně vytáhnou, dále textilní masky, které z obalu vytáhneš už jako kompaktní kus látky, který přiložíš na obličej, nebo si můžeš maska vytvořit doma – to je asi ten nejlepší způsob.

Oblíbené masky jsou z ovoce – například avokádo nebo banán smíchaný s bílým jogurtem, to je nejenom mlska pro břicho, ale také skvělá volba pro tvůj obličej. Masku nanes na pleť, nech působit 15 – 20 minut, a poté důkladně smyj. Jak jednoduché!

Hydratační krém

V době dospívání produkuje tvá pokožka mnoho olejů, jak již bylo zmíněno výše. Tak nechává otevřené póry, a tím pádem se do nich může dostat spousta nečistot, které způsobují společně s oleji akné, vyrážky, ekzémy a další. Druhým extrémem je zase suchá pokožka. V obou případech jim můžeš zabránit ochranným filmem, který ti dodá kvalitní hydratační krém. Na něj bys měla myslet hlavně v zimě, kdy chlad na tvou pokožku klade opravdu velké nároky.

Opalovací krém

Mnoho dospívajících tráví hodiny na slunci, aniž by si byli vědomi škodlivých účinků paprsků na pokožku. Vystavení UVA a UVB nezpůsobuje pouze ztmavnutí a spálení pokožky, obě záření poškozují DNA v kožních buňkách a zvyšují riziko vzniku vrásek, předčasného stárnutí pokožky a vzniku rakoviny kůže v pozdějším věku.

Chceš-li, aby tvoje pokožka byla nyní zdravá a aby v budoucnu vypadala pružně a mladistvě, použij dobrý krém na opalování. Americká akademie dermatologie doporučuje širokospektrální opalovací krémy s úrovní SPF nejméně 30, které mohou blokovat 97 % UVA i UVB paprsků.

Neignoruj změny, kterými tvá pleť prochází a začněte se o tyto problémy starat co nejdříve.

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu