Proč zařadit do jídelníčku obyčejné hrušky?

Dnes se svět zdravého stravování otáčí především kolem takzvaných superpotravin. Víte, co to superpotraviny jsou? Superpotraviny jsou potraviny, které podle všeho v sobě ukrývají daleko více živin a tělu prospěšných látek než jakékoli jiné potraviny. K superpotravinám se řadí například chia semínka nebo plody goji podporující imunitní systém. Pravdou ale je, že větší zázraky nám rostou na zahrádce. Není nad obyčejné borůvky, jahody nebo třeba na obyčejné hrušky, které rostou na stromech na zahradě snad každému z nás.

Hrušky by se jednoznačně právem měly zařadit k superpotravinám, jelikož právě hrušky jsou svými účinky na zdraví neobyčejné. Víte, jaké konkrétní účinky mají hrušky či proč právě hrušky zařadit do jídelníčku?

Důvody, proč hrušky zařadit do jídelníčku

  • Hrušky jsou plné vody, což výrazně podporuje střevní činnost a zabraňuje zácpám.
  • Věděli jste, že hrušky jsou plné draslíku? Hrušky jinými slovy zpevňují cévy, dokonce pomáhají při poruchách srdeční činnosti, také díky vysokému obsahu draslíku bojují s vysokým krevním tlakem. Přísun draslíku také ocení i naše kosti a zuby, bez draslíku by to v tomto případě opravdu nešlo.
  • Hrušky v sobě mimo jiné ukrývají také kyselinu listovou, která je důleřitá pro růst a krvetvorbu.
  • Pokud vás trápí špatné trávení, pak hrušky konzumujte s radostí. Hrušky totiž kladně působí na lidské trávení, jedná se o velice snadno stravitelnou potravinu.
  • Věděli jste, že šťáva z hrušek má močopudné a žlučopudné účinky?
  • Hrušky jsou skvělé při dietách, obsahují totiž hodně vody, jak již bylo ostatně zmíněno, a také obsahují vlákninu, díky níž dokážou hrušky uspokojit chuť na sladké, případně chuť na sladké zcela zahnat.
  • Každé ovoce má svou superschopnost. Hrušky například vynikají tím, že neutralizují a následně vylučují z těla těžké kovy a další jedovaté látky.
  • Hrušky navíc kromě draslíku a vlákniny obsahují také měď, fosfor, zinek a vápník se sodíkem.
Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT